سقف پاداش پایان خدمت بازنشستگی استادان برداشته شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم درباره برداشته شدن سقف پاداش پایان خدمت بازنشستگی استادان طبق رای نمایندگان مجلس توضیح داد.
سقف پاداش پایان خدمت بازنشستگی استادان برداشته شد
محمدروشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره حذف ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه مبنی بر برداشته شدن سقف پاداش پایان خدمت بازنشستگی استادان اظهار داشت: براساس پیشنهاد برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی محاسبه و پرداخت پاداش پایان خدمت و بازنشستگی کارکنان دولت، دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و قضات تا ۷ برابر حداقل حقوق ضرب در تعداد سنوات سالانه خدمت پیش بینی شد.

وی افزود: با این پیشنهاد پاداش پایان خدمت برخی شاغلان دولتی، دانشگاه ها به یک دوم و در برخی موارد تا یک سوم تقلیل پیدا می کرد و بعد از تصویب قانون و تایید شورای نگهبان هم بدون شک نمی توانستند از پاداش هایی که پیش بینی شده برخوردار شوند لذا تعدادی از نمایندگان حذف ماده فوق را به صحن علنی پیشنهاد کردند و در نهایت براساس رای نمایندگان مجلس این ماده پیشنهادی و الحاقی به برنامه لایحه ششم حذف شد.

روشن با بیان اینکه در زمان پیشنهاد ماده ۳۴ روسای دانشگاه ها با موجی از درخواست های بازنشستگی مواجه شده بودند، عنوان کرد: این مساله باعث می شد به اهداف چشم انداز حوزه علم و فناوری آسیب وارد شود که با رای قاطبه مجلس مبنی بر حذف ماده ۳۴ این موضوع حل شد.

چون پیش بینی آسیب در حوزه علم و فناوری می شد به سرعت ماده حذف گردید. ان شاالله روزی آید که نگاه به آموزش و پرورش هم چنین باشد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی