اعلام کد ملی برای دریافت حق عائله مندی و اولاد ضروری است

بازنشستگان کشوری که در حقوق آذرماه امسال، حق عائله مندی و اولاد دریافت نکرده‌اند، اطلاعات کد ملی افراد تحت تکفل خود را هرچه سریع‌تر به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسین بخشی زاده، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام این خبر گفت: همان طور که پیش از این اعلام شده بود، بازنشستگانی که نقصی در اطلاعات کد ملی افراد تحت تکفل خود داشته‌اند، حق عائله‌‌مندی و اولاد را از حقوق آذرماه امسال تا زمان تکمیل اطلاعات توسط دستگاه اجرای محل خدمت، دریافت نمی‌کنند.

بخشی زاده اظهار کرد: براساس اعلام قبلی، در حقوق آذرماه ۹۵، پرداخت حق عائله‌مندی و اولاد بازنشستگان کشوری تنها با ارائه کد ملی افراد تحت تکفل آن‌ها امکان پذیر است، بنابراین در صورت نقص یا موجود نبودن اطلاعات لازم، از پرداخت این بخش از حقوق بازنشستگان جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت تکمیل اطلاعات، ضمن برقراری حق عائله‌مندی و اولاد در حقوق دی ماه، معوقه آذرماه نیز پرداخت می‌شود، گفت: این دسته از بازنشستگان کشوری، باید هرچه سریع‌تر کد ملی افراد تحت تکفل خود را به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند تا در حقوق دی ماه ۹۵ معوقه خود را دریافت کنند.

بخشی زاده یادآور شد: با توجه به نقص اطلاعات و ثبت نشدن کد ملی افراد تحت تکفل بازنشستگان کشوری که از حق عائله‌مندی و اولاد برخوردار هستند و به منظور اعمال نظارت بیشتر صندوق بازنشستگی کشوری، مقرر شده بود دستگاه‌های اجرایی در تمامی استان‌ها تا پایان آذرماه ۹۵ نسبت به جمع آوری و ثبت کد ملی این افراد اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه همچنان مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده در سایت صندوق، بر عهده ذی حسابان دستگاه‌های اجرایی است، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی کشوری ماهانه ۱۲۰ میلیارد تومان بابت حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان تحت پوشش خود پرداخت می‌کند که رقم قابل ملاحظه‌ای است؛ بنابراین، اجرای این طرح، ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع صندوق و بیت المال، دفاع از حقوق سایر بازنشستگان کشوری نیز محسوب می‌شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

4 دیدگاه

 • بسیار عالی موافقم ؛ ای کاش هم زودتر اطلاع رسانی می شد و هم این که درج اطلاعات در سایت سازمان امکان پذیر می شد . با سپاس

  • نویسنده

   ادارات آموزش و پرورش از طریق اداره خدمات درمانی کد ملی افراد را دریافت کرده و به سازمان بازنشستگی ارسال کرده اند . احیانا همکاری اولاد و یا عایله قطع شده سریعا به محل خدمت زمان اشتغال مراجعه نماید.

 • با سلام خدمت شما
  شماره. ملی کارتم۳٫ می باشد  در صورت امکان در حکمم اصلاح فرمایید.

                     آفاق نیر احمدی اردبیلی

  • نویسنده

   همکار گرامی متن خبر جهت حق اولاد و عایله بازنشستگان می باشد که بعید به نظر می رسد که کد ملی شما در سازمان بازنشستگی اشتباه درج شده باشد.
   اگر چنانچه شاغل هستید و کدملی شما در حکم اشتباه درج شده با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی به اداره محل خدمت مراجعه فرمایید.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی