دعوت از دانش‌آشتیانی برای حضور در مراسم روز دانشجو/ چه تدابیری جهت پرداخت معوقات مالی فرهنگیان در نظر گرفته شده؟

جمعی از دانشجومعلمان در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش، از وی خواستند تا در مراسم روز ۱۶ آذر در دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه شهید رجایی حضور یافته و به سئوالات دانشجویان پاسخ دهد.

جمعی از دانشجومعلمان به منظور دعوت از وزیر آموزش وپرورش جهت پاسخگویی به برخی از سوالات، نامه ای را به وی نوشتند که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
“یکی از چیزهایی که در آموزش‌وپرورش خیلی مهم است، همین دانشگاه فرهنگیان است؛ همین که این جوانهای عزیزمان، [یعنی‌] دانشجومعلّم‌ها، آنجا هستند. این بسیار مهم است. هرچه میتوان باید برای این مجموعه سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی کمّی و کیفی کرد؛ با همان معیارهای متعالی که برای معلّم لازم است.” مقام معظم رهبری – ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

جناب آقای دکتر احمدی دانش‌آشتیانی
وزیر محترم آموزش و پرورش
سلام علیکم
نظر به این که دانشگاه فرهنگیان به عنوان «دومین مولود انقلاب اسلامی در عرصه تعلیم و تربیت در حوزه آموزش عالی» نقشی کلیدی و استراتژیک در تربیت و بهسازی نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش ایفا می‎کند، لذا تاثیر زیر بنایی در جهت توسعه پایدار کشور خواهد داشت. همچنین با توجه به رسالت دو وجهی دانشجومعلمان که در دو ساحت خطیر دانشجویی و معلمی به ایفای نقش می پردازند؛ لذا امید است تا دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از حضور حضرتعالی در ۱۶ آذرماه ۱۳۹۵به مناسبت روز دانشجو بهره مند گردند.

حضور حضرتعالی در این مراسم جهت پاسخگویی و روشنگری پیرامون برخی موضوعات حوزه آموزش و پرورش، مایه دلگرمی و امید در میان دانشجو معلمان به عنوان آینده سازان عرصه تعلیم و تربیت کشور خواهد بود.

اهم این پرسش ها به شرح ذیل حضورتان تقدیم می گردد :
نظر به این که برنامه ششم توسعه ، اولین برنامه‌ی توسعه کشور بعد از تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می‌شود و نیز با توجه به این که در این سند وزارت آموزش و پرورش به طور عام و دانشگاه فرهنگیان به طور خاص مورد تغافل واقع گردیده است ؛ لذا چه تدابیری در این راستا در نظر گرفته اید؟

از آنجا که بسیاری از معلمان از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اطلاعی ندارند و این مسئله خود گواهی از بی توجهی در اجرای محتوای این سند بوده است، لذا برای اجرایی شدن این سند به طور اساسی وزارت آموزش و پرورش و جناب عالی چه برنامه ای دارید؟

از جمله اهداف آموزش ۲۰۳۰ یونسکو، آموزش شهروند جهانی است، تعبیر مقام معظم رهبری از موضوع جهانی وابستگی است. یعنی با اجرای این سند می خواهیم به دانش آموزان از کودکی آموزش وابستگی بدهیم به جای آموزش استقلال و خود کفایی؟. با این حال نظر شما در رابطه با این بند از سند یونسکو چیست؟ و آیا از طریق اجرای این سند اجازه دسترسی آزاد به اطلاعات آموزشی و تربیتی به یونسکو معلوم الحال داده می شود؟

در رابطه با صندوق ذخیره فرهنگیان و بازگشت اعتماد از دست رفته فرهنگیان، چه اقداماتی را در دستور کار دارید؟در حال حاضر صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه را به چه افرادی سپرده اید؟ سابقه و رزومه کاری این افراد را ارائه دهید؟

با توجه به نظر کارشناسان، جذب نیروی انسانی آموزش و پرورش در قالب استخدام ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان و دوره های کوتاه مدت ناکارآمد است، آیا دلایلی برای کار آمدی استخدام از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان هست، آنها را ارائه دهید؟ در غیر این صورت چه اصراری بر انجام این کار ناکارآمد است؟

آیا در جهت ارتقای رفاه معلمان تعبیری اندیشیده اید؟ یا همچنان روال مانند قبل است؟ در دوره جدید وزارت، چه تدابیری جهت پرداخت معوقات مالی فرهنگیان در نظر گرفته شده است؟ و چه تدبیری برای رخ ندادن این موضوع در دوره وزارتتان در نظر گرفته اید؟

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، چه تدابیری در راستای گنجاندن اسناد تسخیر لانه جاسوسی و مصادیق تربیتی استکبار ستیزی در مجموعه محتوای کتب درسی مدارس اندیشیده شده است. این موارد را ارائه دهید؟

لذا تشکل های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نمایندگی از همه دانشجو معلمان از شما وزیر محترم به عنوان دلسوز این مجموعه عظیم انتظار دارند تا روز شنبه ۱۳ آذر ماه ۹۵ به صورت رسمی و مکتوب به این سوالات و دغدغه های دانشجویان پاسخ داده و دستور فرمائید تا تاریخ مشخصی را جهت حضور حضرتعالی در مراسم ۱۶ آذر به این تشکل ها اعلام رسمی گردد، تا هماهنگی لازم جهت برگزاری باشکوه مراسم پرسش و پاسخ دانشجویی در زمینه مباحث مطروحه با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت پذیرد.

با تشکر

خبرگزاری دانشجو

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی