متن بخشنامه شماره ۷۱۰/۱۴ وزارت آموزش و پرورش، موضوع کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص

 با سلام و احترام تصویر نامه شماره ۸۰۴۸۰ مورخ ۹۵/۷/۵  رئیس جمهور محترم و مصوبه شماره ۴۵۸۱۸ مورخ ۲۸/۶/۹۵ مجلس شورای اسلامی در ارتباط با کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص به پیوست ارسال و اعلام می دارد:

۱ – ساعات کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به چهل و چهار ساعت کار در هفته هستند؛ اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب العلاج می باشند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه های اجرایی با درخواست کتبی متقاضیان ، سی و شش ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای چهل و چهار ساعت تعیین می گردد.

۲ – تایید میزان شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی، بیماران صعب العلاج توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرزندان زیر شش سال با ارایه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارایه اسناد مثبته یا گواهی دادگاه معتبر خواهد بود.

۳ – زمان شروع و خاتمه کار با توافق مشمولان و مسئولان مربوط خواهد بود.

۴ – بانوانی که براساس سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری بهره مند هستند تا زمانی که از مقررات مزبور استفاده می کنند از شمول این قانون مستثنی می باشند.

۵ – مشمولان این قانون در صورتی که هم زمان شرایط استفاده از امتیاز آن و مرخصی ساعتی شیر دهی را داشته باشند و یا همزمان دارای شرایط مختلف مصرح در این قانون باشند، حق انتخاب یکی از امتیازات پیش بینی شده را دارند.

 

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی