شرط ادامه تحصیل معلمان/ راهکار تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره ادامه تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان گفت: ادامه تحصیل معلمان باید به گونه‌ای باشد که مخل حضور آنها در کلاس درس نباشد.

 محمود مهرمحمدی درباره ادامه تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل برای کسانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند امکان‌پذیر نیست. در واقع یک بسته سیاستی برای دانشجو ـ معلمان در نظر گرفته شده که آنها براساس آن موظف هستند بعد از فارغ‌التحصیلی بلافاصله سر کلاس درس بروند.

وی افزود: ادامه تحصیل معلمان باید به گونه‌ای باشد که مخل حضور آنها در کلاس درس نباشند. معلمان می‌توانند  از ظرفیت دانشگاه‌های آموزش عالی استفاده کنند و اگر بخواهند در دانشگاه فرهنگیان حضور یابند، باید حداقل سه  سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش داشته باشند و سپس  اقدام کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره راهکار آموزش و پرورش برای تامین نیروی انسانی در سال های آتی که حتی گفته می‌شود شمار بازنشستگان به ۱۰۰ هزار نفر در سال می‌رسد گفت: در برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی کردیم دانشگاه خود را مهیای پذیرش ۷۸ هزار دانشجو ـ معلم تا افق چشم انداز ۱۴۰۴ کند. براین اساس سالانه بالغ بر ۳۴ هزار خروجی برای آموزش و پرورش خواهیم داشت.

مهرمحمدی افزود: برآورد نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش حکایت از آن دارد که این وزارتخانه با موج گسترده نیروهای بازنشسته در آینده مواجه است و نیاز آن بیشتر از برنامه ما برای جذب نیرو است.  در هیات امنای دانشگاه این مساله دیده شده و ما برای تربیت نیروی انسانی مابه‌التفاوت نیاز واقعی دانشگاه با ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان ماموریت پیدا کرده‌ایم تا از طریق جلب مشارکت دانشگاه‌های دیگر اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: ماموریت ما تربیت با کیفیت نیروی انسانی است و مدیریت فرآیند تامین نیازهای باقیمانده آموزش و پرورش از طریق مشارکت سایر نهادهای دانشگاهی را دنبال می‌کنیم.

ایسنا

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی