ایجاد تغییر برای کسب درآمد و بهره وری در آموزش و پرورش

سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص شناسایی ۱۲ زمینه درآمدی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: پیش از این زمینه‌های فراوانی برای درآمدزایی در آموزش و پرورش شناسایی کردیم، اما از بین آنها ۱۲ زمینه که می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد استخراج شد.

بطحایی با اشاره به اینکه اقتصاد آموزش و پرورش را مورد اهمیت قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال این فعالیت موضوعیت دارد و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده است.

وی افزود: در ماه‌های باقی مانده از سال ۱۳۹۵ بخش عمده‌ای از این فعالیت را عملیاتی می‌کنیم و ارزش افزوده آن را وارد آموزش و پرورش می‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص اینکه آیا مدارس در این فعالیت‌ می‌توانند درآمدزایی کنند، گفت: با توجه به ملاحظات بسیار زیادی که در آموزش و پرورش وجود دارد، در مرحله نخست این زمینه‌های درآمدی توسط ادارات کل آموزش و پرورش استانها و همچنین مناطق راهبری خواهد شد تا آفت‌های نگران کننده مشکلی ایجاد نکند و اگر مشکلی در این خصوص وجود نداشت، در مراحل بعدی به سمت مدارس حرکت می‌کنیم.

وی با تأکید بر رعایت تمام زمینه‌های آموزشی و پرورشی در شناسایی درآمدزایی، عنوان کرد: در بخشنامه مربوط به شناسایی ۱۲ زمینه درآمدی، موضوع خطوط قرمز آموزش و پرورش تأکید شده است تا این کار مأموریت اصلی آموزش و پرورش را تحت تأثیر قرار ندهد.

بطحایی در پاسخ به این پرسش که «آیا شیوه‌های جذب درآمد در آموزش و پرورش تغییر کرده است؟»، گفت: آموزش و پرورش جهت اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی نیاز به بودجه بیشتر از آنچه که دولت اختصاص می‌دهد، دارد.

وی افزود: این انتقاد هم همواره وجود داشته است که با توجه به وجود اردوگاه‌ها و فضاهای آموزشی که امکان تجاری شدن و تغییر کاربری دارند چرا آموزش و پرورش باید مشکلات مالی داشته باشد ضمن اینکه برای تأمین منابع مورد نیاز تغییراتی را برای کسب درآمد و بهره‌وری پیش گرفته‌ایم.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی