ایجاد ۳۹ هزار صندلی در دانشگاه فرهنگیان برای بهسازی نیروی شاغل در آموزش و پرورش

سرپرست دانشگاه فرهنگیان به اختصاص توسعه واحدهای دانشگاهی جدید به منظور بهسازی ناوگان انسانی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه راهبردی باید ۳۹ هزار صندلی در نوبت دوم برای بهسازی نیروی شاغل در آموزش و پرورش قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود مهرمحمدی با بیان اینکه هدف از این گردهمایی بزرگداشت یک مناسبت مهم و نقطه عطفی در تحول دانشگاه فرهنگیان است، گفت: تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه فرهنگیان پیش از حضور بنده آغاز شد و در سه سال گذشته با شدت بیشتری ادامه یافت و هیات امنای دانشگاه طی چندین جلسه امور را بررسی کردند.

وی افزود: علت به طول انجامیدن تدوین برنامه راهبردی دانشگاه، برخورداری از پیوست‌هایی است که بسیار حائز اهمیت است و مسیر آینده را بخوبی نشان می‌دهد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این اساسنامه دارای یک چشم انداز متعالی است، گفت: دانشگاه فرهنگیان به منظور تعلیم، تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی در نظام تعلیم و تربیت فعالیت می‌کند و برخوردار از توان جذب استعدادهای برتر در عرصه معلمی، برخوردار از موقعیتی ممتاز در سطح ملی و بین‌المللی و پیشگام در پژوهش، تولید و ترویج علم و فناوری است.

مهرمحمدی با اشاره به اینکه ۱۷ هدف عملیاتی و ۷۷ راهکار در ۲۸ نشانگر کلیدی نشانده شده است، گفت: ۱۰ بند در قالب سناریوی توسعه دانشگاه در سند آمده است که از جمله آنها می‌توان به استخدام دانشجو با اولویت سیاست “از بوم برای بوم”، ساماندهی پردیس‌ها بر اساس طرح آمایش نظام آموزش عالی کشور، اهتمام به وضع مشوق‌های لازم برای جذب استعدادهای برتر، تثبیت دانشگاه برای رسیدن به ۷۸ هزار ظرفیت دانشجومعلم اشاره کرد.

وی ادامه داد: ساماندهی دانشگاه در ۱۶۴ پردیس مدنظر است و اکنون ۱۰۰ واحد داریم که برخی از آنها پردیس هستند. برای تربیت ۷۸ هزار دانشجومعلم باید ۶۴ پردیس داشته باشیم. با این ظرفیت می‌توانیم سالانه ۳۴ هزار نیرو تربیت کنیم که البته با نیاز آموزش و پرورش فاصله دارد و این فاصله را باید به شکلی مدیریت کنیم.

 مهرمحمدی به اختصاص توسعه واحدهای دانشگاهی جدید به منظور بهسازی ناوگان انسانی اشاره کرد و گفت: ۷۸ هزار نفر ظرفیت پذیرش و جذب مربوط به نوبت اول دانشگاه فرهنگیان است و ظرفیت دومی وجود دارد و طبق برنامه راهبردی باید ۳۹ هزار صندلی در نوبت دوم برای بهسازی نیروی شاغل قرار دهیم.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی