بازداشت سه نفردر جریان پی گیری سوءاستفاده مالی درصندوق ذخیره فرهنگیان /زد و بند در اعطای وام های میلیاردی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سوءاستفاده های زیادی در صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی برخی از افراد صورت گرفته است و در این راستا سه نفر بازداشت شده اند. تلاش خواهیم کرد این موضوع به سرعت پیگیری شود.

جبار کوچکی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: تاکنون سه نفر از صندوق ذخیره فرهنگیان به دلیل فساد مالی بازداشت شده اند و مدیرعامل این صندوق نیز به دادگاه احضار شده است.
وی با تاکید بر اینکه سوءاستفاده هایی در این صندوق صورت گرفته، گفت: ما تلاش داریم که در این راستا شفاف سازی لازم صورت گیرد.
نماینده مردم رشت یادآور شد: ما از ابتدای مجلس دهم، موضوع تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان را پیگیری کرده ایم؛ این صندوق اشکالات اساسی زیادی دارد و به وعده هایی که در آن داده شده، عمل نشده است.
کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه این صندوق بالای هفت هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، گفت: تمام تلاش ما این است شفاف سازی در این صندوق انجام شود.
وی اظهار داشت: در این راستا ما جلساتی را با وزیر آموزش و پرورش ومدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار کرده ایم ولی صحبت های آنان در این راستا قانع کننده نبود و پس از این موضوع، طرح تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان به هیات رئیسه مجلس ارجاع شد و نهایتا بنا شده در کمیته آموزش و تحقیقات مورد بررسی قرار گیرد.
نماینده مردم رشت تاکید کرد: بانک سرمایه، شرکت بیمه مردم، ماشین سازی و شرکت های مختلف اقتصادی زیادی زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که ما تلاش داریم در این راستا شفاف سازی لازم صورت گیرد.
وی گفت: متاسفانه صندوق ذخیره فرهنگیان وام های میلیاردی فراوانی داده است که از جمله آن می توان به وام بانک سرمایه به بابک زنجانی اشاره کرد.
کوچکی نژاد توضیح داد: این صندوق وام های ۱۰۰ میلیارد تومانی و یا ۲۰۰ میلیارد تومانی به افراد مختلف و تنها با چک می داده و در این راستا زد و بندهایی انجام می شده است.
نماینده مردم رشت بیان کرد: ما این موضوع را به جدیت پیگیری می کنیم و مطمئنا در این راستا شفاف سازی صورت می گیرد.

همچنین سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نزدیک به ۸۰هزار میلیارد ریال فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است.

حسین مقصودی با بیان این خبر اظهارداشت: شفاف سازی در صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر آموزش وپروش بود که طی تحقیقات به عمل آمده در حدود هشتاد هزار میلیارد ریال فساد مالی در این صندوق گزارش شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر بازداشت شدن همسر و فرزند مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: شخص مدیر عامل صندوق ذخیره نیز این فساد را قبول داشته و مبلغ آن را ۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومان عنوان می کند.

وی همچنین به در خصوص استیضاح وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد: بحث استیضاح همچنان به قوت خود باقی است و پس از مشخص شدن این فساد با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه برخی افراد بی اطلاع نسبت به منتقی شدن استیضاح مصاحبه کرده اند بیان داشت: بیش از ۷۴ نفر از نمایندگان با از لیست امید،اصولگرا و ولایت نامه استیضاح را امضاء کرده اند و بعد از شفافیت های مالی نیز این عزم بشتر شده است.

وی در خصوص بررسی نامه استیضاح در کمیسیون آموزش بیان داشت: به دلیل اتمام زمان یک هفته و بررسی نشدن تمام موارد نامه به هیئت رئیسه ارسال شده و قرار بود که در صحن بررسی شود.

مقصودی در ادامه با بیان اینکه هر دو طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و استیضاح در دستور کار است تاکید کرد: نمایندگان به صورت متفق القول از پاسخ های  وزیر در کمیسیون قانع نشده اند و ادامه بررسی به بعد از تعطیلات مجلس موکول شده است.

این در حالی است که هفته گذشته نیز این خبر در خروجی رسانه ها قرار گرفت که، شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن تکذیب خبر بازداشتش، گفت: برای پاره‌ای از توضیحات درباره وام‌های بانکی بانک سرمایه به عنوان مطلع احضار شدم.

وی با اشاره به اینکه صرفا برای پاره‌ای از توضیحات در ارتباط با وام‌های بانکی بانک سرمایه احضار شده، افزود: روز گذشته در رابطه با وضعیت ضمانت‌‌نامه‌های بانک سرمایه که پیش از این شکایت‌هایی در این‌باره به قوه قضاییه ارسال شده بود، توضیحاتی را ارائه کردم.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی