الزام اجرایی شدن رتبه‌بندی معلمان بر مبنای سند تحول

مهدی نوید‌ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو باخبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص وضعیت رتبه‌بندی معلمان و تعیین وضعیت فاز‌بندی این طرح گفت: از زمانی که طرح رتبه‌بندی مطرح شد قرار بر این بود که در  سه فاز طی سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در سال ۹۴ طرح رتبه‌بندی بر اساس هدف تعیین شده اجرا شد، اظهار کرد: تصمیم بر این است که در سال ۹۵ بخش دیگری از این طرح بر اساس برنامه‌ای از پیش تعیین شده در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی شود.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از مهمترین اهدافی که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم طراحی و اجرای طرح رتبه‌بندی مبتنی بر سند تحول بنیادین است در واقع طبق ضوابط و قانون خدمات کشوری پرداخت انجام نشود.
نوید ادهم با اشاره به اینکه پرداخت حقوق معلمان در سال ۹۴ بر اساس فاز اول انجام شده گفت: در سال‌های بعد این طرح به طور کامل و جامع‌تری برای معلمان اجرایی می‌شود.
وی اظهار کرد: در سال ۹۶ رتبه‌بندی معلمان به صورت کامل اجرا شد و تفاوت مدرک تحصیلی و سنوات کاری معلمان در میزان دریافتی آنان  تأثیرگذار است.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: میزان افزایش حقوق معلمان بر مبنای طرح رتبه‌بندی در سال ۹۶ هنوز مشخص نیست اما به طور قطع تمامی عوامل نظیر سنوات، میزان آگاهی، مدرک تحصیلی، نوع منطقه محل خدمت در طرح برای معلمان در نظر گرفته می‌شود.

درباره نویسنده

437مطلب نوشته است .

8 دیدگاه

 • با سلام
  در سالی که رتبه بندی اجرا شد من ۵ سال سابقه داشتم ولی حالا ۶ سال و ۹ ماه سابق دارم پس چرا برای ما حکم جدید نمیزنن تا شامل رتبه بندی بشیم ؟ آیا ما دیگر شامل طرح رتبه بندی نخواهیم شد

  View Comment
 • با سلام خدمت همکار گرامی لطفا نحوه محاسبه رتبه خبره را تشریح فرمائید به طور مثال اگر حق شغل کارمندی ۱۱۰۰۰۰۰۰ ریال باشد و حق شاغل ۴۷۷۰۰۰۰ ریال باشد با ارتقاء به رتبه خبره چه مقدار به حقوق فرد اضافه می شود چون بخشنامه ۳۵ درصد حق شغل را شامل می نماید اما در عمل و محاسبه مبلغ متفاوت است . با تشکر

  View Comment
  • نویسنده

   به ازای ارتقا رتبه از ارشد به خبره ۴۹۵ امتیاز به حق شغل اضافه می گردد
   همچنین در رتبه ارشد امتیاز حق شغل ضربدر ۲۵ درصد شده و حق شغل حرفه ای بدست می آید
   ولی در رتبه خبره امتیاز حق شغل ضربدر ۳۵ درصد شده و حق شغل حرفه ای بدست می آید
   یعنی فرد با ارتقا رتبه به خبره ۴۹۵ امتیاز حق شغل می گیرد همچنین ۱۰ درصد افزایش ضریب برای حق شغل حرفه ای دارد(امتیازسال ۹۶ضربدر ۱۶۹۵ می شود)
   افزایش با ضریب ۱۶۹۵ حدود ۲۰۰ هزار تومان می باشد
   حق شاغل هیچ تغییری ندارد

   View Comment
 • بنده رتبه عالی قراره ۱.۲.۹۷ بگیرم
  واینکه طبقه ۱۲ هم قراره۱.۷.۹۷ بگیرم
  ایا با دریافت رتبه عالی طبقه هم همزمان برام می افته یا باید تا برج ۷ صبر کنم
  واینکه چرا اداره میگه تا حکم جدید نیفته رتبت هم نمی افته.چرا؟؟

  View Comment
تمام حقوق این سایت برای © 2018 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی