وزیر آموزش‌ و پرورش از پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی خبر داد.

علی‌اصغر فانی گفت: ۳ سال پیش، وزارت آموزش و پروش یک میلیون و ۵۰ هزار نفر نیرو در اختیار داشت و میزان دانش آموزان نیز کمتر از ۱۳ میلیون نفر بود، براین اساس میانگین شاخص نسبت دانش‌آموزان به معلمان یازده و نیم نفر بود که از شاخص کشورهای اروپایی نیز کمتر است.

وی با اشاره به اینکه وقتی تعداد نیروی انسانی افزایش یابد، رسیدگی به امور رفاهی نیز سخت‌تر می‌شود، ادامه داد: برای اولین بار در تاریخ آموزش‌وپرورش تعداد نیروی انسانی کاهش یافته و هم‌اکنون ۹۷۶ هزار نفر در حال فعالیت هستند؛ این در حالیست که تعداد دانش‌آموزان نیز ۵۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دولت دهم طی چهار سال ۲۰۰ هزار نفر به بدنه آموزش‌وپرورش اضافه شدند، تصریح کرد: عموما افراد جذب شده غیربومی بوده‌اند لذا برای رفع این موضوع مقرر شد در صورت هر نوع استخدام در بازه‌های زمانی مختلف، سیاست استخدام از بوم برای بوم دردستورکار قرار بگیرد. این سیاست هم‌اکنون در جذب دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان نیز اجرایی می‌شود.

فانی با اشاره به اینکه به دنبال تامین اعتبار برای پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی هستیم، خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار پاداش افراد بازنشسته باقی مانده از سال ۹۳، بازنشستگان سال گذشته و بخشی از بازنشستگان سال جاری نیز پرداخت خواهد شد

منبع میزان

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی