ضرورت جبران نواقص نظام رتبه‌بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید نواقص موجود در نظام رتبه‌بندی معلمان جبران شود.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ‌با تاکید بر اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم به دنبال تحول در ساختار پژوهشی کشور است، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نگاه جدی به مقوله پژوهش که از مولفه‌های اقتدار کشور محسوب می‌شود، لذا اولویت اول این کمیسیون تقویت و حمایت همه‌جانبه از کار پژوهشی است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه عدالت آموزشی در کشور روز بروز کمرنگ‌تر می‌شود، تصریح کرد: امروز عده‌ای از دانشجویان توان پرداخت شهریه‌های چند ۱۰ میلیونی را دارند و  از طرف دیگر عده‌ای هزینه خرید کفش و کتاب و … را ندارند.
به گفته سلیمی، باید نواقص موجود در نظام رتبه‌بندی معلمان جبران شود و اگر هم نیاز به قانون دارد مجلس آمادگی خود را در این خصوص اعلام می‌کند، همچنین صندوق ذخیره فرهنگیان هم‌اکنون بازدهی کامل نداشته و تاثیرگذار نیست و مشخص نیست تا چه اندازه برای فرهنگیان منفعت دارد از این رو باید به خوبی ساماندهی شود.

وی ساماندهی حقوق دریافتی معلمان را مورد تاکید قرار داد و افزود: این میزان حقوق دریافتی توسط معلمان اعتراضاتی را در پی داشته و به حق هم هست و باید چاره اندیشی شود. معلمان نباید بیش از این مورد اجحاف واقع شوند.
به گفته وی، برنامه‌های فوق‌برنامه نیز باید ساماندهی شوند و متولیان کارهای فرهنگی که پراکنده هستند ساماندهی و از موازی‌کاری پرهیز شود.

درباره نویسنده

474مطلب نوشته است .

۴ Comments on “ضرورت جبران نواقص نظام رتبه‌بندی معلمان”

 • سعیدی wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۴۲

  سلام خبر تصویب دایمی شدن قانون خدمات کشوری آیا صحت دارد؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۱۲

  لایحه جدید در راه است

 • سعیدی wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۴

  سلام در لایحه جدید خبری از هماهنگ سازی حقوق معلمان با سایر دستگاهها مطرح نشده؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۴

  جزئیات اعلام نشده است

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی