کمبود نیروی «مرد» و مازاد معلم «زن» در مدارس پایتخت

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از کمبود معلم مرد در تهران خبر داد و گفت: برای نقل و انتقال معلمان به پایتخت موافقت مبداء و مقصد ضروری است.
دانش آموز کلاس درس مدرسه

به گزارش ایسنا، محمدحسین سلیمی جهرمی  درباره وضعیت نقل و انتقال معلمان به پایتخت با توجه به ترکیب نیروی انسانی در  استان اظهار کرد: تمام نقل و انتقالات بر اساس موافقت مبداء و مقصد انجام می‌شود.

وی افزود: بنابراین اگر نیاز به نیروی انسانی در تهران وجود داشته باشد نقل و انتقالات با توجه به قواعد انجام می‌شود، البته تهران در حیطه معلمان مرد دچار کمبود است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تهران در مقطع متوسطه در بخش معلمان زن با مازاد نیرو روبروست گفت: یکی از شرایط موافقت مبداء و مقصد با نقل و انتقال،  این است که نیروی مازاد در  رشته جنس مورد نظر در مقصد وجود نداشته باشد و آنگونه نباشد که نیرویی با ساعات مازاد مواجه شود.

سلیمی جهرمی درباره ورودی جدید به آموزش و پرورش از مهر ۹۵ نیز عنوان کرد: امسال بخشی از فارغ‌التحصیلان از دانشگاه فرهنگیان به ویژه برای مقطع ابتدایی که تعداد آنها حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر برآورد می‌شود، وارد مدارس خواهند شد و از طریق آزمون استخدامی نیز حدود ۵۰۰۰ نفر به سیستم اضافه می‌شوند. علاوه بر این بخشی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی و ۵۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای را خواهیم داشت که می‌توان گفت بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر مهر امسال وارد مدارس کشور خواهند شد.

به گزارش ایسنا، اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز  پیش از این از عدم ممنوعیت نقل و انتقالات به شهر تهران خبر داده و گفته بود که ‌نقل و انتقال معلمان به تهران ممنوع نیست و حتما انجام می‌شود اما ضوابطش هنوز اعلام نشده است.

وی گفته بود: دچار کمبود نیروی آموزگار هستیم و به نیروی انسانی مرد در هر سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم نیاز داریم. در برخی مواد درسی جدید و دروس علوم پایه کماکان کمبود معلم داریم. همچنین کمبود نیروی تربیت بدنی مرد نیز احساس می‌شود و نیازمند ۲۷۰ مربی تربیت بدنی مرد جدید در تهران هستیم.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی