ساعت درس تربیت بدنی/کمبود ۳هزار معلم ورزش

ساعت درس تربیت بدنی/کمبود 3هزار معلم ورزش
 مهرزاد حمیدی با اشاره به افزایش ساعت ورزش مدارس اظهار کرد: در سال های گذشته ساعت ورزش در سال سوم متوسطه یک ساعت و برای پیش دانشگاهی صفر ساعت بودکه با اجرای نظام ۶٫۳٫۳ ساعت ورزش مدارس افزایش یافته است.
حمیدی ۱٫۵ ساعت ورزش در هفته را برای رفع بی حرکتی دانش آموزان ناکافی عنوان کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری ۸۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی کشور زیر پوشش طرح فلوراید تراپی قرار گرفتند.
وی از افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مقطع متوسطه دوم خبرداد وگفت: هم اکنون ۳۵هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور فعال هستند که با افزایش ساعات ورزش در چهارسال آینده با کمبود مربی ورزش مواجه می شویم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با حمایت دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی برای حوزه تربیت بدنی و سلامت یک هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.
وی اظهارکرد: پیش بینی می شود تا چهار سال آینده با استقرار کامل پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و افزایش ساعات ورزش، سه هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور کمبود داشته باشیم که با دانشگاه فرهنگیان و معاونت تربیت نیروی انسانی هماهنگی لازم برای تامین دبیر ورزش انجام شده است.
حمیدی از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون های ورزشی دانش آموزی در مردادماه سال جاری خبر داد وگفت: با برگزاری انتخابات، هیئت رئیسه این فدراسیون ها استقلال حقوقی، مالی و تشکیلاتی پیدا می کند.
معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش و پرورش با اشاره به پیش بینی راه اندازی ۵۰ کانون حرکات اصلاحی در کشوراظهار کرد: در این کانون ها مربیان و دبیران ورزش، ماموریت امور حرکات اصلاحی را برای دانش آموزان بر عهده دارند.
حمیدی افزود: امسال مجوز راه اندازی ۱۹۲مدرسه تخصصی تربیت بدنی در مقطع های مختلف تحصیلی صادر شده که براساس آمایش سرزمین، اولویت بندی و ظرفیت ها در هر استان فعال می شود و دانش آموز دراین مدارس هر هفته هشت ساعت ورزش خواهند کرد.
 خبرگزاری میزان

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی