طبقه و رتبه

سوالات امور اداری خود را در زمینه طبقه و رتبه در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید.

About the Author

has written 6 stories on this site.

207 دیدگاه

 • با سلام نیروی خدماتی اداری هستم رسمی ۲۰سال سابقه کار اداری مدرک کاردانی رتبه ارشد تغییر سمت داده ام به معاون اجرایی مدرسه اعلام کردند اگر در اموزشی مشغول کار باشی رتبه برای شما مقدماتی زده میشود ایا این حق ما پا یمال نمیشود راهنمایی فرمایید با تشکر

  View Comment
 • با سلام.
  بنده در تاریخ ۱۴شهریور ۹۴ در مقطع ارشد قبول شده ام و هم اکنون فارق التحصیل شده ام .سازمان برای اعمال مدرک فوق لیسانس مشکلی نداشت چون میگفت قبل از بخشنامه ی ۹۴/۶/۱۷قبول شده اید .الان در شهریور ۹۶ اصلاحیه ی بخشنامه سال نود و چهار اومده و بر اساس اون میگن دیگه مدرکت رو اعمال نمیکنیم.
  بنده کارشناسی آموزش و حرفه و فن از دانشگاه فرهتگیان دارم و فوق لیسانس رو علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی درسی خوندم.
  ممنون میشم پاسخ دهید.

  اینم اصل بخشنامه که در شهریور ۹۶ منتشر شده:
  اعمال مدرک فرهنگيان و معلمان

  اصلاحیه بخشنامه مورخ ۱۷ شهریور ۹۴ در خصوص اعمال مدرک فرهنگیان به این شرح است.
  طبق بخشنامه مورخه ی هفدهم شهریور ۹۴ هر همکاری با هر مدرکی استخدام شده فقط یک مقطع بالاتر قابل اعمال است .
  تبصره :همکارانی که قبل از ابلاغ بخشنامه (اول مهر ۹۴) شروع به تحصیل نموده اند در صورت تایید کمیته برنامه ریزی منطقه و همچنین تایید کمیته سرمایه انسانی اداره کل مدرکشان قابل اعمال است در صورتی که مدرک از قوانین بالا تبعیت نکند بر اساس بخشنامه قابل اعمال نیست.
  لازم به ذکر است این بخشنامه همکارانی را که در تاریخ ۹۴/۰۷/۰۱ شروع به تحصیل نموده اند را نیز شامل می شود.

  View Comment
 • با سلام.ه سئوالی از خدمتتون داشتم.اینجانب الان رتبه ارشد هستم اما تازگی ها متوجه شدم که رتبه پایه اینجانب را با یک سال تاخیر اعمال کرده اند و این امر باعث شده که الان رتبه خبره اینجانب یک سال عقب بیفتاد آیا می توانیم تقاضای اصلاح نماییم تا رتبه خبره برایم اعمال شود؟در ضمن از سال اجرای قانون خدمات کشوری منطقه محل خدمت ما جزو مناطق کمتر توسعه یافته است.با تشکر

  View Comment
 • با سلام
  من در اول مهر ۱۳۹۲ آخرین گروه را دریاقت کردم ف اما اکنون بعد از چهار سال مراجعه کردم گفتند که با توجه به اینکه رتبه شما عالی حرفه ای است دیگر گروهی به شما تعلق نمی گیرید . لطفا راهنمایی کنید.

  View Comment
 • سلام
  من قبل از این که احکام مربوط به اصلاح طبقه ورودی و حذف طبقه تشویقی صادر کنند
  طبقه ۸ استحقاقی و ۱ طبقه تشویقی داشتم حالا با حذف شدن طبقه تشویقی تعداد طبقات استحقاقی بعد از صدور حکم بر اساس بخشنامه ۷۱۰/۳ مورخه ۹۶/۲/۱۹ باید چند باشه باید ۹ باشه یا ۸ ؟

  View Comment
 • سلام ممنون از پاسخگویی شما؛من ورودی ۸۲تربیت معلمم وطبقه ام ۱۰هس وآخرین طبقه را دی ماه ۹۴گرفتم بر اساس گفته شما دی ماه سال جاری طبقه بگیرم ولی کارگزین منطقه باید سنواتت کامل بشه طبقات قبلی را زودتر گرفتی.نظر شما چیه؟؟

  View Comment
 • با عرض سلام و خداقوت
  من در۱/۷/۹۶باید رتبه خبره بگیرم و با توجه به این که سنوات گذشته را در مناطق کمتر توسعه یافته گذرانده ام میخاستم ببینم غیر از شرط میانگین۳ سال نمره ارزشیابی آیا حداقلی هم برای نمره هرسال در نظر گرفته اند یا فقط میانگین مهم است

  و سوال دوم آیا تنزل رتبه هم امکان پذیر است با توجه به اینکه میانگین نمره ارزشیابی به حد نصاب می رسد
  باتشکر

  View Comment
 • با سلام و احترام می خواستم از خدمت شما بپرسم آیا سنوات ارفاقی استثنایی جزو سنوات تجاربی از لحاظ رتبه و طبقه حساب میشود؟
  اینجانب در ۱مهر۹۱ استخدام شده ام از اول خدمتم آموزگار مدارس استثنایی بوده ام و مدت چهار سال از خدمتم را در مناطق کمتر توسعه یافته بودم با توجه به اینکه الان در حکمم۱۰ سال سابق دارم که دو سال آن مربوط به تربیت معلم و دو سال آن مربوط به خدمت سربازی میباشد و حدود یکسال آن مربوط به سنوات ارفاقی است در تاریخ ۱مهر ۹۳برایم رتبه پایه زده اند از سال ۹۳ به بعد دوسال در روستا بوده ام رتبه ارشد چه زمانی به بنده تعلق می گیرد . با تشکر

  View Comment
 • سلام ..چرا طبقه تشویقی را حذف کردند کسانی که طبقه تشویقی داشتند قانون به آنهه داده بود ولی سال گذشته همه را حذف کردند خواستم ببینم طبقات تشویقی برای همیشه حذف شدند یانه

  View Comment
 • باسلام واحترام.
  تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی به سوالات می گذارید.
  بنده در ۹۴/۸/۱۶ آخرین طبقه خود را دریافت کردم. طبقه بعدی با توجه به خدمت در منطق کمترتوسعه یافته در ۹۶/۸/۱۶ شامل من می شد اما از اول مهر ۹۵ تا ۱۲ بهمن ۹۵ ( ۴ ماه و ۱۲ روز) بعنوان کارشناس آموزش،در اداره شهرستان مشغول به کار بودم واز آن به بعد در رروستا ( مناطق محروم). با این تفاسیر،طبقه بعدی در چه تاریخی برای من اعمال می شود؟ به عبارتی،آیا ۴ ماه و ۱۲روز یادشده به حساب نمی آید یا این که باید محاسبه شده و فقط تعجیل مناطق محروم برای آن اعمال نمی شود؟
  ممنون ازشما.

  View Comment
 • با سلام.
  بنده سال ۸۶ در تربیت معلم قبول شده ام و سال ۸۸ مشغول تدریس در مناطق محروم شده ام.و هشت سال پیاپی در مناطق محروم تدریس کرده ام.در مهر ماه ۹۳ رتبه ی ارشد حرفه ای گرفته ام بعد از آن نیز سه سال در مناطق محروم خدمت کرده ام و با ت.جه به قانون باید در مهرماه ۹۶ رتبه ی شغلی خبره به بنده تعلق بگیرد.
  الان واحد حقوق و مزایای استان زنجان از دادن رتبه خبره به بهانه اینکه قبلا نباید سابقه ی تربیت معلم مارو در ارتقای رتبه لحاظ میکرد ،از دادن رتبه خبره ممانعت به عمل می آورد و می گیند یک سال دیگه باید منتظر بمونید.
  در حالی که همین واحد به افرادی که سال تحصیلی ۸۷ مشغول تدریس شده اند در مهر ۹۵ رتبه ی خبره ی داده اند و با همین اوصاف افرادی که سال ۸۸ مشغول تدریس شده اند در مهر۹۶باید ارتقای رتبه بگیرند و الان که ما میگیم چرا به اونها ارتقا داده اید ولی به ما ارتقا نمیدید جواب سر بالا می دهند.
  آیا واحد حقوق و مزایا می تواند در این مورد سلیقه ای عمل کند؟
  ما برای گرفتن حقمون به کجا شکایت کنیم؟
  کلا حق با ماست یا واحد حقوق و مزایا؟
  اگر حق با اوناست چرا به ورودی های ۸۷ و قبل از آن سابقه ی تربیت معلم را لحاظ نموده اند و قانون فقط برای ما اجرا می شود؟

  View Comment
  • نویسنده

   چنانچه لیسانس باشید از زمان تبدیل وضعیت ۲ سال به سال تا سطح طبقه استحقاق و پس از آن هر ۴سال یکبار
   رتبه ۳ سال به ۳سال تا سطح رتبه استحقا و پس ازآن هر ۶ سال

   View Comment
 • سلام و احترام
  بنده استخدام ۸۹/۴/۱ هستم. در ۹۱/۱۰/۲۵ رتبه ارشد رو با احتساب ۲ سال خدمت در روستا گرفته ام. حالا با سابقه ۱۴ سال ۵ ماه در شهریور امسال ( خدمت سربازی و حق التدریس محاسبه گردیده)و یک سال خدمت در روستا بعد از اخذ رتبه ارشد و هم اکنون که در روستا مشغول خدمت می باشم زمان رتبه خبره بنده کی می باشد؟

  View Comment
 • خدا قوت همکار محترم ؛آیا اگه کسی ک لیسانس داره وطبفه ۱۱را بگیره ورتبه اش هم عالی بشه آیا بعد از آن طبقات دیگه در سال های آتی بهش اضاف میشه یا نه فقط در طبقه ۱۱می مونه؟؟

  View Comment
 • با سلام و وقت به خیر
  آیا سنوات خدمت در مناطق کمتر توسعه یافته که در رتبه ارشد محاسبه شده و باعث شده که زودتر این رتبه آخر شود، در محاسبه ۱۸ سال تمام برای گرفتن رتبه خبره یک سال حساب می شوند یا دو سال؟

  View Comment
 • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگوییتون

  من تمام طول خدمتم رو در مناطق کمتر توسعه یافته خدمت کردم و۱/۷/۹۶باید رتبه خبره بگیرم نمرات ارزشیابی من در طی ۳ سال اخیر۱۰۸و۱۱۰و۹۳میباشد.میخاستم ببینم از نظر نمره ارزیابی عملکرد منعی برای گرفتن رتبه دارم یا نه؟چون نمره سال آخرم۹۳شده است.لطفا اگر منعی دارد بگویید تا در فرصت اعتراض اقدام کنم.
  باتشکر فراوان

  View Comment
 • باسلام بنده سال ۹۱ تربیت معلم بودم مهرماه ۹۵ سرکار اومدم الان درحکم بنده ۴سال و ۸ ماه سابقه دارم ویه سال ارزشیابی دارم و در مناطق محروم تدریس می کنم آیا امسال شامل رتبه بندی میشم.؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

  View Comment
 • همکار محترم سلام : برای رتبه خبره چه مبلغی اضافه می شود امتیاز حق شغل ۶۳۲۵- حق شاغل ۲۸۱۵ با مدرک فوق ۱۸ سال سابقه ضمنا یک سئوال حاصل ضرب امتیاز حق شغل * ۳۵ ضرب در ضریب حقوقی سال ۹۴ –۱۳۷۶ می شود یا ضریب حقوقی ۹۶ –۱۶۹۵

  با تشکر

  View Comment
 • با سلام وتشکر از راهنمایی هایتان . آیا با مدرک فوق دیپلم وپست استادکاری می توان اضافه کاری در سیستم ثبت نمود تا دو ماه اول ۸ساعت اضافه کار داشتم الان میگن سیستم قبول نمیکنه اضافه تدریس رو خواهشمندم مرا راهنمایی کنین که قضیه چی هستش؟

  View Comment
 • سلام
  من۶سال در کمترتوسعه یافته خدمت کردم و ۱مهر تاربخ ارتقا به ارشد حرفه ای من است.
  اما اداره متبوع به بهانه کسر ساعات ضمن خدمت از زدن حکم طفره می رود و می گوید۵۵۰ساعت باید داشته باشی.
  مگر ۱۵۰ساعت برای ارشد لازم نیست.
  من۴۲۰ساعت کلا دارم

  View Comment
 • با سلام اینجانب در تاریخ۹۱٫۷٫۱به استخدام آموزش و پرورش در آمده ام .از ابتدا آموزگار مدارس استثنایی بوده ام و به همین دلیل حدود یک سال سنوات ارفاقی دارم و دو سال سنوات تربیت معلم و دو سال سنوات خدمت سربازی که به حکم بنده اضافه شده است و الان روی هم تا تاریخ ۹۶٫۷٫۱ به مدت ۹سال و ۱۰ ماه سنوات قابل قبول دارم با توجه به اینکه از تاریخ استخدام چهار سال آن را در روستا بوده ام در تاریخ ۹۳٫۷٫۱ برایم رتبه پایه اعمال شده است.لذا از شما بزرگوار این سوال را دارم با توجه به شرح حالی که رفت رتبه ارشد در چه تاریخی به بنده تعلق می گیرد.از پاسخگویی شما سپاسگزارم
  لازم به توضیح است که از تاریخ۹۳٫۷٫۱ دو سال در روستا بوده ام و یک سال در شهر

  View Comment
 • سلام تاریخ استخدام۹۱٫۷٫۱
  از تاریخ۹۱٫۷٫۱تا تاریخ۹۲٫۶٫۳۱خدمت در روستا در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ۹۲٫۷٫۱ تا تاریخ۹۳٫۶٫۳۱خدمت در روستا در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ۹۳٫۷٫۱ تا تاریخ۹۴٫۶٫۳۱خدمت در روستل در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ ۹۴٫۷٫۱ تا تاریخ ۹۵٫۶٫۳۱ خدمت در شهر در پست آموزگار مدارس استثنایی
  از تاریخ ۹۵٫۷٫۱ تا تاریخ ۹۶٫۶٫۳۱ خدمت در روستا در پست مدیر آموزگار مدارس استثنایی
  از تاریخ ۹۶٫۷٫۱ تا ادامه دارد خدمت درشهردر پست آموزگار استثنایی 
  دوسال سنوات تربیت معلم و ۱سال و۱۰ ماه خدمت سربازی و سنوات ارفاقی که روی هم می شود۹ سال و۱۰ماه

  View Comment
  • نویسنده

   چون سنوات ارفاقی دارید اعلام تاریخ دقیق رتبه نیاز به فرم۵۰۲ دارد

   رتبه ارشد را می بایست با ۳ سال تعجیل و با ۹ سال سابقه و همچنین ۶ سال سنوات تجربی دریافت نمایید

   View Comment
 • ضمن عرض سلام وتشکر از راهنمایی های حضرت عالی.اداره قبول نمیکنه میگه شما به عنوان استادکار جذب شدین وباید والزاما واحد سازمان اصلی شما رو باید استاد کار بزنیم (ازطریق آزمون سال۹۴جذب شدیم)حالا نمیدونمیم باید چه کار کنیم .اضافه تدریس ؟نمیشه.ارتقاءمدرک؟نمیشه .اصولا باید ضریب سختی کار استادکار بیشتر ازهنراموزباشه که پاییین هست.حالا خواهشمندیم درصورت امکان بیشتر راهنمایی فرمایید .با تشکر

  View Comment
 • سلام
  اینجانب نیروی خدماتی با مدرک دیپلم در حکم (لیسانس خارج از حکم)
  هستم. ۱۵ ماه خدمت سربازی دارم و از تاریخ ۷ اسفند ۹۱ استخدام شدم بصورت حجم کار معین و از ۱ تیرماه ۹۲ نیز پیمانی شدم.
  به کارگزینی مراجعه کردم واسه ارتقا طبقه متاسفانه میگن خدمت سربازی حساب نمیشه!! تماما مناطق کمتر توسعه یافته بودم و الان نیز هستم. با احتساب یه طبقه تشویقی که اول سال دادن بهمون شدم ۴ و رتبه هم پایه هستم. خواهشمندم جوابمو کامل و شفاف بدین که چه طبقه و رتبه ای باید باشم و آیا سربازی حساب باید بشه یا خیر

  تشکر

  View Comment
  • نویسنده

   همکار عزیز
   سوابق سربازی به عنوان سابقه دولتی قابل محاسبه می باشد اما به عنوان سوابق تجربی قابل محاسبه نیست.
   مثلابرای طبقه شغلی ۵ با مدرک دیپلم شما نیاز به ده سال سابقه دولتی دارید که الزاما باید ۵ سال آن سوابق تجربی باشد یعنی در شغلی فعلی ۵ سال باید کار کرده باشید
   لذا چون تماما در مناطق کمتر توسعه یافته خدمت می کنید سربازی کمکی در رتبه و طبقه به شما نمی کند
   البته سربازی در پاداش پایان خدمت ، حق شاغل ، و در صورت خروج از کمتر توسعه یافته موثر است.

   View Comment
 • سلام و عرض ادب.آیا مقدار افزایش امتیاز اخذ رتبه خبره در طبقه ۱۰ با ۱۱ یکسان هست یا تفاوت دارند؟مثلا کسی که طبقه ۱۱ هست با کسی که طبقه ۱۰ هست افزایش یکسانی در مقدار پول و امتیاز خواهد داشت یا یکسان هست؟

  View Comment
 •  با سلام ی سوالی داشتم اینکه من الان رتبه پایه ام و مهر ۹۷ ارشد و طبقه ۹ میشم میخواستم بدونم حدودا چقدر به حقوقم اضاقه میشه ؟ در ضمن الان بابت رتبه بندی چیزی در حدود ۱۳۰ هزار می گیرم 

  View Comment
 • سلام ۹۶/۷/۱دانشگاه رفتم وارشدمیخونم مدرک لیسانسم اموزش ابتدایی هستم ورشته ارشدم تحقیقات اموزشی است ایامدرکم اعمال میشودالبته مرتبط میباشداستخدامم ازدیپلم بوده بعدازکاردانی درتاریخ۹۶/۴/۲۷کارشناسی ام راگرفتم جهت اطلاع 

  View Comment
 • با سلام من ورودی ۸۴ ترببت معلم رفتم بعد از ان دو سال مامور شدم به تحصیل و لیسانس گرفتم از مهر ۸۸ در مناطق کمتر توسعه خدمت می کنم . در طول خدمت ارشد پیام نور گرفته ام. بفرمایید که چه تاریخی رتبه ام خبره می شود.و چقدر به حقوقم اضافه می شود؟

  View Comment
 • شما اگر از ۱/۱/۸۸ در مناطق کمتر توسعه یافته باشید در تاریخ ۱/۷/۹۵ رتبه شما می بایست خبره شده باشد(یعنی با داشتن ۹ سال سوابق تجربی)
   .
  .
  .۸۴\۸۶تربیت معلم
  ۸۶\۸۸ مامور به تحصیل برای لیسانس
  از مهر ۸۸ تاکنون در مناطق کمتر توسعه.
  …۹۲\۹۴ هم ضمن تدریس ارشد گرفتم در پیام نور اعمال شد
  به من گفتند مهر ۹۷ سابقه تجربی ام نه سال می شود برای رتبه خبره.
  درست است؟

  View Comment
 • با سلام.
  آیا رزمندگانی که دارای مدت جبهه داوطلبانه دارند، جدیدا صحبتی در وزارتخانه وجود دارد که برای همکاران رزمنده هم همانند جانبازان یک مقطع بالاتر لحاظ شود؟ اگه دقیق پاسخ دهید ممنون میشم.

  View Comment
 • با سلام بنده از سال ۸۸ تا یک مهر ۹۵ در منطقه کمتر توسعه یافته بودم طبق حکم اینجانب بند مناطق کمتر توسعه یافته درج شده و حقوق این بند را دریافت کرده ام طبق تصویبنامه ۷۶۲۹۴۷/ت/۳۶۰۹۵ مورخه
  ۱۰/۴/۸۸ شهر زرین رود از توابع خدابنده زنجان جز مناطق کمتر توسعه یافته می باشد ولی منطقه خدمتی بنده از ذادان تعجیل سالهای خدمت بنده از ۸۸ تا فروردین ۹۰ خودداری می کندطبق حکم باید ۱ مهر ۹۵ بنده رتبه عالی را دریافت میکردم ولی هنوز هم این رتبه را دریافت نکرده ام چه باید بکنم؟

  View Comment
 • من پارسال  سربازی ۱۸ماهه راخریدم اداره گفت که نه ماهش رادرارتقارتبه تاثیرمیدیم یعنی نه ماه زودترذرتبه مقدماتی رابگیرم اماامسال که نوبتم شده میگن نه اثلاتاثیری نداره فقط براطبقه تاثیرداره ایاراهی نداره ب قیه ادارات جزاموزش پرورش دررتبه تاثیردادن

  View Comment
 • با سلام تغییر رتبه اینجانب از ارشد به خبره ۳۰اذرماه ۹۶ بود.با مراجعه به کارگزینی به من گفتن که تا دوسه ماه طول میکشه تغیر رتبه رو در حکم اعمال کنن.چون گفتن اسامی رو برای اخذ مجوز به اداره کل فرستادیم.این مجوز برای چی چیزی هست.

  View Comment
 • با سلام. یک مقطع بالاتر برای رزمندگان بسیجی شاغل که شش ماه به بالا جبهه دارند چه موقع اعمال میشود؟ آیا بخشنامه ان به ادارات ارسال شده است؟. لطفا اگه دقیق پاسخ دهید ممنون میشم.با تشکر

  View Comment
تمام حقوق این سایت برای © 2018 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی