طبقه و رتبه

سوالات امور اداری خود را در زمینه طبقه و رتبه در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید.

About the Author

has written 7 stories on this site.

264 دیدگاه

 • با سلام ببخشید سوالی داشتم که ممنون میشم پاسخ دهید…. من کاردانی ادبیاتم و دبیر متوسطه اول در مناطق محروم خدمت می کنم.. من در تاریخ ۹۴/۴/۱ یک طبقه گرفتم و با توجه به این که گرفتن طبقه برای مدرک کاردانی در مناطق محروم هر ۲ سال و نیم می باشد از اداره منطقه سوال کردم کی طبقه شاملم میشه میگه تابستان ۹۷…. میخواستم ببینم مگه از اول تیر ۹۴ تا اول دی ۹۶ ۲ سال و نیم نمیشه ؟ برای چی میگن تابستان ۹۷؟

 • سلام ظاهرا بخشنامه ارتقا رتبه در سال۹۶ابلاغ شد.در کانالها دیدم.که تا شهریوریها مدارکشان را تحویل دهند.بنده شروع بکارم۷/۱میباشد.بنده باید برای بخشنامه بعدی که احتمالا سال بعد میشود منتظر باشم یا با این بخشنامه اقدام میشود

 • ببخشید ضمنا امتیاز حق شاغل بنده کمتر محاسبه شد به کارگزینی تذکر دادم ولی جواب خاضی نداد.سابقه تا اول امسال۲۳سال وشش ماه با سربازی.ضمن خدمت با بدو استخدام که ۱۴۰ساعت است جمعا۷۴۵ساعت.فوق لیسانس از بدو استخدام.مدیریت از مهر۸۱٫برابرجدولی که وجود دارد برام کمترلحاظ شد درحکم ۱/۱امسال۴۴۶۳محاسبه شد.شرمنده شما چون درخواست بازخریدی دادم ظاهرا باید قبلش اصلاح کنم

 • سلام . وقت بخیر
  کارشناسی ادبیات دارم . متوسطه اول با ۱۰ سال سابقه خدمت . دی ماه ۹۴ طبقه گرفته ام و طبق گفته کارشناس امور اداری دی ماه ۹۶ مشمول طبقه بعدی هستم . در استان کردستان و مدارس حاشیه شهر خدمت میکنم . آیا دی ماه طبقه جدید شامل بنده می شود ؟

  • نویسنده

   اگر در مناطق کمتر توسعه یافته خدمت می نمایید دی ماه ۹۶ مشمول ارتقا طبقه خواهید بود

 • سلام
  من ۱۸ سال اول خدمتم رو در منطقه روستا کار کردم ولی هر ۴ سال یکبار گروه و طبقه گرفتم. سوالم این است آیا نباید به خاطر کوتاهی منطقه در دادن طبقه استحقاقی به موقع من، احکام اینجانب اصلاح شده و مابه التفاوت مبالغ احکام به من پرداخت شود؟

 • با سلام نیروی خدماتی اداری هستم رسمی ۲۰سال سابقه کار اداری مدرک کاردانی رتبه ارشد تغییر سمت داده ام به معاون اجرایی مدرسه اعلام کردند اگر در اموزشی مشغول کار باشی رتبه برای شما مقدماتی زده میشود ایا این حق ما پا یمال نمیشود راهنمایی فرمایید با تشکر

 • با سلام.
  بنده در تاریخ ۱۴شهریور ۹۴ در مقطع ارشد قبول شده ام و هم اکنون فارق التحصیل شده ام .سازمان برای اعمال مدرک فوق لیسانس مشکلی نداشت چون میگفت قبل از بخشنامه ی ۹۴/۶/۱۷قبول شده اید .الان در شهریور ۹۶ اصلاحیه ی بخشنامه سال نود و چهار اومده و بر اساس اون میگن دیگه مدرکت رو اعمال نمیکنیم.
  بنده کارشناسی آموزش و حرفه و فن از دانشگاه فرهتگیان دارم و فوق لیسانس رو علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی درسی خوندم.
  ممنون میشم پاسخ دهید.

  اینم اصل بخشنامه که در شهریور ۹۶ منتشر شده:
  اعمال مدرک فرهنگیان و معلمان

  اصلاحیه بخشنامه مورخ ۱۷ شهریور ۹۴ در خصوص اعمال مدرک فرهنگیان به این شرح است.
  طبق بخشنامه مورخه ی هفدهم شهریور ۹۴ هر همکاری با هر مدرکی استخدام شده فقط یک مقطع بالاتر قابل اعمال است .
  تبصره :همکارانی که قبل از ابلاغ بخشنامه (اول مهر ۹۴) شروع به تحصیل نموده اند در صورت تایید کمیته برنامه ریزی منطقه و همچنین تایید کمیته سرمایه انسانی اداره کل مدرکشان قابل اعمال است در صورتی که مدرک از قوانین بالا تبعیت نکند بر اساس بخشنامه قابل اعمال نیست.
  لازم به ذکر است این بخشنامه همکارانی را که در تاریخ ۹۴/۰۷/۰۱ شروع به تحصیل نموده اند را نیز شامل می شود.

 • با سلام.ه سئوالی از خدمتتون داشتم.اینجانب الان رتبه ارشد هستم اما تازگی ها متوجه شدم که رتبه پایه اینجانب را با یک سال تاخیر اعمال کرده اند و این امر باعث شده که الان رتبه خبره اینجانب یک سال عقب بیفتاد آیا می توانیم تقاضای اصلاح نماییم تا رتبه خبره برایم اعمال شود؟در ضمن از سال اجرای قانون خدمات کشوری منطقه محل خدمت ما جزو مناطق کمتر توسعه یافته است.با تشکر

 • با سلام
  من در اول مهر ۱۳۹۲ آخرین گروه را دریاقت کردم ف اما اکنون بعد از چهار سال مراجعه کردم گفتند که با توجه به اینکه رتبه شما عالی حرفه ای است دیگر گروهی به شما تعلق نمی گیرید . لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام آیا با تغییر پست که منجر به تغییر رشته شغلی شود در محاسبه ارتقا شغلی و دریافت طبقه که ملاک تجربه می باشد تاثیری دارد یا خیر؟

 • سلام من برج. ۹۴/۱۰طبقه شغلی گرفتم در مناطق محروم دوره متوسطه اول با مدرک لیسانس خدمت میکنم طبقه ی بعدی من دقیقا کی اعمال میشه؟ممنون

 • سلام
  من قبل از این که احکام مربوط به اصلاح طبقه ورودی و حذف طبقه تشویقی صادر کنند
  طبقه ۸ استحقاقی و ۱ طبقه تشویقی داشتم حالا با حذف شدن طبقه تشویقی تعداد طبقات استحقاقی بعد از صدور حکم بر اساس بخشنامه ۷۱۰/۳ مورخه ۹۶/۲/۱۹ باید چند باشه باید ۹ باشه یا ۸ ؟

 • سلام ممنون از پاسخگویی شما؛من ورودی ۸۲تربیت معلمم وطبقه ام ۱۰هس وآخرین طبقه را دی ماه ۹۴گرفتم بر اساس گفته شما دی ماه سال جاری طبقه بگیرم ولی کارگزین منطقه باید سنواتت کامل بشه طبقات قبلی را زودتر گرفتی.نظر شما چیه؟؟

 • با عرض سلام و خداقوت
  من در۱/۷/۹۶باید رتبه خبره بگیرم و با توجه به این که سنوات گذشته را در مناطق کمتر توسعه یافته گذرانده ام میخاستم ببینم غیر از شرط میانگین۳ سال نمره ارزشیابی آیا حداقلی هم برای نمره هرسال در نظر گرفته اند یا فقط میانگین مهم است

  و سوال دوم آیا تنزل رتبه هم امکان پذیر است با توجه به اینکه میانگین نمره ارزشیابی به حد نصاب می رسد
  باتشکر

 • با سلام و احترام می خواستم از خدمت شما بپرسم آیا سنوات ارفاقی استثنایی جزو سنوات تجاربی از لحاظ رتبه و طبقه حساب میشود؟
  اینجانب در ۱مهر۹۱ استخدام شده ام از اول خدمتم آموزگار مدارس استثنایی بوده ام و مدت چهار سال از خدمتم را در مناطق کمتر توسعه یافته بودم با توجه به اینکه الان در حکمم۱۰ سال سابق دارم که دو سال آن مربوط به تربیت معلم و دو سال آن مربوط به خدمت سربازی میباشد و حدود یکسال آن مربوط به سنوات ارفاقی است در تاریخ ۱مهر ۹۳برایم رتبه پایه زده اند از سال ۹۳ به بعد دوسال در روستا بوده ام رتبه ارشد چه زمانی به بنده تعلق می گیرد . با تشکر

  • نویسنده

   سنوات ارفاقی از هر نظر قابل محاسبه است
   با احتساب سنوات ارفاقی بین دو رتبه باید ۳ سال فاصله باشد

 • سلام ..چرا طبقه تشویقی را حذف کردند کسانی که طبقه تشویقی داشتند قانون به آنهه داده بود ولی سال گذشته همه را حذف کردند خواستم ببینم طبقات تشویقی برای همیشه حذف شدند یانه

 • باسلام واحترام.
  تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی به سوالات می گذارید.
  بنده در ۹۴/۸/۱۶ آخرین طبقه خود را دریافت کردم. طبقه بعدی با توجه به خدمت در منطق کمترتوسعه یافته در ۹۶/۸/۱۶ شامل من می شد اما از اول مهر ۹۵ تا ۱۲ بهمن ۹۵ ( ۴ ماه و ۱۲ روز) بعنوان کارشناس آموزش،در اداره شهرستان مشغول به کار بودم واز آن به بعد در رروستا ( مناطق محروم). با این تفاسیر،طبقه بعدی در چه تاریخی برای من اعمال می شود؟ به عبارتی،آیا ۴ ماه و ۱۲روز یادشده به حساب نمی آید یا این که باید محاسبه شده و فقط تعجیل مناطق محروم برای آن اعمال نمی شود؟
  ممنون ازشما.

  • نویسنده

   شما عنوان کردید آخرین طبقه را دریافت کرده اید!!
   سابقه خود تا ۱/۷/۹۶ و همچنین مدت خدمت در کمتر توسعه تا مهر ۹۶ را اعلام فرمایید

 • با سلام.
  بنده سال ۸۶ در تربیت معلم قبول شده ام و سال ۸۸ مشغول تدریس در مناطق محروم شده ام.و هشت سال پیاپی در مناطق محروم تدریس کرده ام.در مهر ماه ۹۳ رتبه ی ارشد حرفه ای گرفته ام بعد از آن نیز سه سال در مناطق محروم خدمت کرده ام و با ت.جه به قانون باید در مهرماه ۹۶ رتبه ی شغلی خبره به بنده تعلق بگیرد.
  الان واحد حقوق و مزایای استان زنجان از دادن رتبه خبره به بهانه اینکه قبلا نباید سابقه ی تربیت معلم مارو در ارتقای رتبه لحاظ میکرد ،از دادن رتبه خبره ممانعت به عمل می آورد و می گیند یک سال دیگه باید منتظر بمونید.
  در حالی که همین واحد به افرادی که سال تحصیلی ۸۷ مشغول تدریس شده اند در مهر ۹۵ رتبه ی خبره ی داده اند و با همین اوصاف افرادی که سال ۸۸ مشغول تدریس شده اند در مهر۹۶باید ارتقای رتبه بگیرند و الان که ما میگیم چرا به اونها ارتقا داده اید ولی به ما ارتقا نمیدید جواب سر بالا می دهند.
  آیا واحد حقوق و مزایا می تواند در این مورد سلیقه ای عمل کند؟
  ما برای گرفتن حقمون به کجا شکایت کنیم؟
  کلا حق با ماست یا واحد حقوق و مزایا؟
  اگر حق با اوناست چرا به ورودی های ۸۷ و قبل از آن سابقه ی تربیت معلم را لحاظ نموده اند و قانون فقط برای ما اجرا می شود؟

 • باسلام بنده درسال ۹۲از رسته خدمات به رسته آموزش فرهنگی تبدیل وضعیت شدم لذا ازشما سوال دارم طبقه ورتبه من چگونه حساب می شود

  • نویسنده

   چنانچه لیسانس باشید از زمان تبدیل وضعیت ۲ سال به سال تا سطح طبقه استحقاق و پس از آن هر ۴سال یکبار
   رتبه ۳ سال به ۳سال تا سطح رتبه استحقا و پس ازآن هر ۶ سال

 • سلام و احترام
  بنده استخدام ۸۹/۴/۱ هستم. در ۹۱/۱۰/۲۵ رتبه ارشد رو با احتساب ۲ سال خدمت در روستا گرفته ام. حالا با سابقه ۱۴ سال ۵ ماه در شهریور امسال ( خدمت سربازی و حق التدریس محاسبه گردیده)و یک سال خدمت در روستا بعد از اخذ رتبه ارشد و هم اکنون که در روستا مشغول خدمت می باشم زمان رتبه خبره بنده کی می باشد؟

 • خدا قوت همکار محترم ؛آیا اگه کسی ک لیسانس داره وطبفه ۱۱را بگیره ورتبه اش هم عالی بشه آیا بعد از آن طبقات دیگه در سال های آتی بهش اضاف میشه یا نه فقط در طبقه ۱۱می مونه؟؟

 • سلام 
  با مدرک فوق لیسانس طبقه ۱۱ورتبه خبره در سال اینده طبقه ۱۲ ورتبه عالی چقدر افزایش می یابد؟

 • با سلام و وقت به خیر
  آیا سنوات خدمت در مناطق کمتر توسعه یافته که در رتبه ارشد محاسبه شده و باعث شده که زودتر این رتبه آخر شود، در محاسبه ۱۸ سال تمام برای گرفتن رتبه خبره یک سال حساب می شوند یا دو سال؟

 • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگوییتون

  من تمام طول خدمتم رو در مناطق کمتر توسعه یافته خدمت کردم و۱/۷/۹۶باید رتبه خبره بگیرم نمرات ارزشیابی من در طی ۳ سال اخیر۱۰۸و۱۱۰و۹۳میباشد.میخاستم ببینم از نظر نمره ارزیابی عملکرد منعی برای گرفتن رتبه دارم یا نه؟چون نمره سال آخرم۹۳شده است.لطفا اگر منعی دارد بگویید تا در فرصت اعتراض اقدام کنم.
  باتشکر فراوان

 • باسلام بنده سال ۹۱ تربیت معلم بودم مهرماه ۹۵ سرکار اومدم الان درحکم بنده ۴سال و ۸ ماه سابقه دارم ویه سال ارزشیابی دارم و در مناطق محروم تدریس می کنم آیا امسال شامل رتبه بندی میشم.؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

 • سلام با مدرک دیپلم بالای ۲۴خدمت و رتبه عالی چقدر به حقوق اضافه می شه ممنون می شم راهنمای کنید

 • همکار محترم سلام : برای رتبه خبره چه مبلغی اضافه می شود امتیاز حق شغل ۶۳۲۵- حق شاغل ۲۸۱۵ با مدرک فوق ۱۸ سال سابقه ضمنا یک سئوال حاصل ضرب امتیاز حق شغل * ۳۵ ضرب در ضریب حقوقی سال ۹۴ –۱۳۷۶ می شود یا ضریب حقوقی ۹۶ –۱۶۹۵

  با تشکر

 • با سلام وتشکر از راهنمایی هایتان . آیا با مدرک فوق دیپلم وپست استادکاری می توان اضافه کاری در سیستم ثبت نمود تا دو ماه اول ۸ساعت اضافه کار داشتم الان میگن سیستم قبول نمیکنه اضافه تدریس رو خواهشمندم مرا راهنمایی کنین که قضیه چی هستش؟

 • میگن برااستاد کار بیشتر از ۲۴ساعت نمیشع ثبت کرد .وقانونه هس که استاد کار نباید غیر موظفی داشته باشه.
  آیا واقعیت داره؟

 • سلام
  من۶سال در کمترتوسعه یافته خدمت کردم و ۱مهر تاربخ ارتقا به ارشد حرفه ای من است.
  اما اداره متبوع به بهانه کسر ساعات ضمن خدمت از زدن حکم طفره می رود و می گوید۵۵۰ساعت باید داشته باشی.
  مگر ۱۵۰ساعت برای ارشد لازم نیست.
  من۴۲۰ساعت کلا دارم

 • با سلام اینجانب در تاریخ۹۱٫۷٫۱به استخدام آموزش و پرورش در آمده ام .از ابتدا آموزگار مدارس استثنایی بوده ام و به همین دلیل حدود یک سال سنوات ارفاقی دارم و دو سال سنوات تربیت معلم و دو سال سنوات خدمت سربازی که به حکم بنده اضافه شده است و الان روی هم تا تاریخ ۹۶٫۷٫۱ به مدت ۹سال و ۱۰ ماه سنوات قابل قبول دارم با توجه به اینکه از تاریخ استخدام چهار سال آن را در روستا بوده ام در تاریخ ۹۳٫۷٫۱ برایم رتبه پایه اعمال شده است.لذا از شما بزرگوار این سوال را دارم با توجه به شرح حالی که رفت رتبه ارشد در چه تاریخی به بنده تعلق می گیرد.از پاسخگویی شما سپاسگزارم
  لازم به توضیح است که از تاریخ۹۳٫۷٫۱ دو سال در روستا بوده ام و یک سال در شهر

  • نویسنده

   تاریخ استخدام(تربیت معلم،تدریس)
   تاریخ های شروع و پایان خدمت در کمتر توسعه یافته

 • سلام تاریخ استخدام۹۱٫۷٫۱
  از تاریخ۹۱٫۷٫۱تا تاریخ۹۲٫۶٫۳۱خدمت در روستا در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ۹۲٫۷٫۱ تا تاریخ۹۳٫۶٫۳۱خدمت در روستا در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ۹۳٫۷٫۱ تا تاریخ۹۴٫۶٫۳۱خدمت در روستل در پست آموزگار استثنایی
  از تاریخ ۹۴٫۷٫۱ تا تاریخ ۹۵٫۶٫۳۱ خدمت در شهر در پست آموزگار مدارس استثنایی
  از تاریخ ۹۵٫۷٫۱ تا تاریخ ۹۶٫۶٫۳۱ خدمت در روستا در پست مدیر آموزگار مدارس استثنایی
  از تاریخ ۹۶٫۷٫۱ تا ادامه دارد خدمت درشهردر پست آموزگار استثنایی 
  دوسال سنوات تربیت معلم و ۱سال و۱۰ ماه خدمت سربازی و سنوات ارفاقی که روی هم می شود۹ سال و۱۰ماه

  • نویسنده

   چون سنوات ارفاقی دارید اعلام تاریخ دقیق رتبه نیاز به فرم۵۰۲ دارد

   رتبه ارشد را می بایست با ۳ سال تعجیل و با ۹ سال سابقه و همچنین ۶ سال سنوات تجربی دریافت نمایید

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی