بازنشستگی

سوالات امور اداری خود را در زمینه بازنشستگی در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید.

About the Author

has written 7 stories on this site.

۱۲۳ Comments on “بازنشستگی”

 • محمحدجواد wrote on ۲۱ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۷

  باسلام وعرض ادب محمد جوادشیرازی بازنشسته فرهنگی سال ۸۸باشماره دفترداری کل۱۲۰۶۲۸۴۱۹که درسال۹۱ حکم ارتقاصادره شده ولی تاکنون اجرا نشده لطفا رسیدگی شود وما راهنمایی کنید باتشکر وسپاس

 • اموراداری wrote on ۲۱ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۶

  همکارانی که در مهر ۸۸ بازنشسته شده اند، معمولاحکم رتبه افزایشی برای بازنشستگی آنان ندارد. صرفا مشمول دیون ۶ ماه شاغلی و مابه التفاوت پاداش هستند.

 • حسین wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۶, ۰:۳۱

  سلام اینجانب ۲۸سال در مقطع ابتدایی سابقه دارم ایا میتوانم با ۲۸ سال خود را باز نشسته کنم ممنون از راهنمایتان

 • اموراداری wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۴

  بازنشستگی برای آقایان با سابقه ۲۸ سال پیش بینی نشده است

 • محمد تاجران wrote on ۱۰ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۰

  اینجانب بازنشسته پیش از موعد با ۲۵ سال خدمت ودریافت ۳۰ ماه پاداش پایان خدمت با توجه به اینکه جانباز می باشم می توانم اعاده خدمت نمایم لطفا ارشاد فرمایید

 • اموراداری wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۹:۱۹

  می توانید درخواست بازگشت بدهید

 • محمد تاجران wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۹

  باسلام اینجانب در تاریخ ۹۶/۲/۳۱ ازطریق اداره منطقه درخواست برگشت بکار داده ام و  استان مدارک مربوط را طی نامه شماره ۴۲۰۰/۵۴۹۹۹/۵ مورخ ۹۶/۳/۷ به امور اداری و تشکیلات وزارت متبوع جهت ارشاد و ارائه دستور لازم ارسال نموده ولی تاکنون جوابی دریافت نکرده ام وبه سازمان آموزش و پرورش استان که مراجعه می نمایم  میگویند از وزارت هنوز دستور و یا مجوز داده نشد  مستدعی است با توجه به شروع سال تحصیلی ارشاد و اقدام قانونی مبذول گردد با تشکر 

 • اموراداری wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۴

  فعلا بازگشت به کار متوقف است

 • محمد تاجران wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۳

  سلام حتی برای جانبازان پیش از موعد ؟

 • اموراداری wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۵:۲۰

  جانبازان پیش از موعد می توانند برگردند
  سایرین که اصلا نمی توانند برگردند
  فعلا برای این عزیزان متوقف است

 • محمد قیصری wrote on ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۱:۱۰

  با سلام واحترام در مورد جکونگی بازنشستگی نیروهای دوره ابتدایی واین که تمایل افراد وتوانمند که خواهان ادامه کار هستند منوط به مصوب شورای اداری شده است با وحدت رویه اداری و اصل عدالت همخوانی ندارد در ناحیه ای در شهر اصفهان مصوب می کنند با همه افراد دوره ابتدایی موافقت می کنند . در ناحیه دیگری با این که ۱۸۸ نفر کمبود دارند حتی با ۴ نفر هم حتی با دستورات مافوق موافقت نمی کنند ومی گویند نظر شورا تقدم دارد ایا به نظر کارشناس محترم این نوعی تبعیض و بی عدالتی نیست . شما برای حل مشکل چه پیشنهاد می کنید. با تشکر فراوان

 • اموراداری wrote on ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶, ۸:۳۱

  پس از ۳۰ سال تصمیم برعهده اداره است
  چنانچه منطقه با ادامه خدمت شما موافقت نکرد شاید بتوانید از طریق اداره کل به سایر نواحی جهت ادامه خدمت منتقل شوید

 • حسن عبد لی wrote on ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۱:۳۱

  با سلام اینجانب حانباز ۲۵ درصد می باشم با سابقه ۲۸ خدمت ایا با بازنشستگی سنوات ارفاقی موافقت می کنند اکر تقا ضا بدهم چون قبلا می کفتند حهت پرداخت کسورات ارفاقی بودجه نداریم ولی با حکم دیوان عدالت اذاری این مشکل قابل مطرح کردن نیست راهنمایی بفرمایید با تشکر

 • اموراداری wrote on ۱۴ شهریور, ۱۳۹۶, ۸:۵۲

  چنانچه بالای ۵۰ سال سن داشته باشید بدون پرداخت کسور امکان بازنشستگی مهیاست

 • محمد wrote on ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۱

  با سلام واحترام آیا سابقه ماه و روز در باز نشتگی اثر دارد کس که ۳۵ سال سابقه دارد ۱۲٫۵ در صد اضافه حقوق می گیرد .اگر کسی ۳۵ سال ۷ماه و۲۸ روز باشد . در صد اضافه حقوق چند در صد می شود.
  با تشکر فراوان از پا سخگویی کار شنا س محترم

 • اموراداری wrote on ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۳

  تا ۴۰ سال سابقه از سالی۲.۵ درصد بهره مند هستتد

 • محمد wrote on ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۱

  با سلام وتشکر از پاسخ کارشناس محترم

  آیا۷ماه و۲۸ روز هم در مبنای ۲٫۵ در صد بازنشستگی اثر دارد . مقدار چند ماه وچند روز هم اثردارد یا خیر وفقط سال را محاسبه می کنند .

 • اموراداری wrote on ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۷

  حتی یک روز بیشتر از سی سال موثر است

 • الهه wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱

  آیا معلمان با مدرک فوق لیسانس به بالا باید تا ۳۵ سال خدمت کنند یا خدمت ایشان بیش از ۳۰ سال اختیاری است؟

 • اموراداری wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۰

  اختیاری می باشد

 • محمد تاجران wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۲

  باسلام و خسته نباشی اعاده خدمت بازنشستگان ایثا رگرپیش از موعد که خیلی از آنها در سنوات گذشته بکار برگشتند در این سال کی اجرایی می‌شود انتظار می‌رود با توجه به علاقمند بودن ما به اعاده خدمت مسئولین محترم  مارا مورد عنایت قرار دهند یا تشکر

 • اموراداری wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۴

  فعلا متوقف است

 • تقی wrote on ۲۷ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۳:۴۴

  باسلام باتوجه به اینکه به ایثارگران حداقل شش ماه جبهه ۴۰۰امتیاز تعلق میگیرد .ولی اینجانب وخیلی از همکاران قبل از تاریخ تصویب این بند بازنشسته شدیم .حال این درست است که این حق نادیده گرفته شود وهیچ تاثیری در حال و روز ما نکند.با تشکر بازشسته سال ۸۵

 • اموراداری wrote on ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۴:۲۴

  اجرای قانون فوق از تاریخ ۱/۱/۸۸ بوده است

 • تقی wrote on ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۳:۱۶

  پس یعنی ایثارگری ۶ماهه ما به دردمان نمی خورد وفقط با خاطرات باید زندگی کنیم.؟

  آیا فرزندانمان هم نمیتوانند از مزایای این قانون استفاده کنند؟

 • اموراداری wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶, ۸:۴۵

  شرایط خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهداء، جانبازان،آزادگان و ایثارگران در چارچوب برنامه ششم توسعه

  با تصویب مجلس و در چارچوب برنامه ششم توسعه کل کشور، شرایط و ضوابط خدمت‌رسانی به جانبازان، ‌آزادگان، ‌ایثارگران و خانواده شهداء مشخص شد.
  نمایندگان در جلسه علنی امروز(شنبه) مجلس و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور ماده ۱۰۳ آن را به تصویب رساندند که به موجب آن:
  ۱- دولت موظف است کلیه مطالبات معوق خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران(جانبازان و آزادگان) اعم از پاداش پایان خدمت و وجوه مربوط به ذخیره مرخصی استفاده نشده و کلیه مطالبات قانونی آنان را به طور کامل حداکثر در دو سال اول برنامه تامین و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماید. به نحوی که در پایان سال دوم برنامه هیچ‌گونه مطالبات معوقی در حوزه ایثارگران و خانواده شهداء باقی نمانده باشد.
  تبصره- مطالبات مذکور در این ماده در خصوص جانبازان و آزادگان مشمول قانون حالت اشتغال نیز بر حسب مورد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه مربوطه در طی دو سال اول برنامه می‌بایست تامین و پرداخت گردد.
  ۲- دولت موظف است اعتبار لازم را به منظور تامین حداقل معیشت گروه‌های عنوان شده ذیل که فاقد شغل یا درآمد باشند را، پیش‌بینی و حداقل حقوق کارکنان دولت را به آنان جهت پرداخت در بودجه‌های سنواتی درج و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهد.
  الف- جانبازان با هر میزان درصد از کارافتادگی و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت.
  ب- رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در جبهه و چریکهای جنگ‌های نامنظم(گم جن).
  ج- افراد تحت تکفل قانونی جانبازان متوفی، آزادگان متوفی، رزمندگان متوفی(با حداقل شش ماه حضور در جبهه).
  تبصره- تشخیص افراد تحت تکفل قانونی جانبازان و آزادگان متوفی و ارائه خدمات به آنان به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران و تشخیص افراد تحت تکفل قانونی رزمندگان متوفی به عهده ایثارگران نیروهای مسلح و ارائه خدمات به آنان به عهده سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) می‌باشد.
  د- نامادری شهید و خواهران مجرد شهداء که تحت تکفل والدین شهداء بوده‌اند(پس از فوت والدین).
  ه‍- برادر و خواهر شهید دارای معلولیت جسمی، حرکتی، ذهنی، محجور،‌ دارای بیماری‌های خاص یا صعب‌العلاج پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران.
  و- همسران مطلقه شهداء که فرزند یا فرزندان شهید را حداقل ۱۵ سال نگهداری نموده‌اند با تأیید بنیاد شهید (ماهیانه معادل دو سوم حقوق کارکنان دولت).
  ۳- در ماده۵۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران پس از عبارت” آزادگان”عبارت “و فرزندان شهداء” اضافه می‌گردد.
  ۴- سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلفند نسبت به تامین و پرداخت صددرصد (۱۰۰%) سرانه بیمه عمر و حوادث والدین، همسر و فرزندان شهداء جانبازان و آزادگان فاقد پوشش بیمه عمر و حوادث اقدام نمایند.
  ۵- دولت مکلف است به منظور حمایت و تجلیل از رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان زیر ۲۵ درصد جانبازی و آزادگان با کمتر از شش‌ماه سابقه اسارت و همسران و فرزندان آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.
  الف- تأمین و پرداخت یا معافیت حداقل ۳۰ درصد هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، دوره های شبانه دانشگاههای دولتی، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های مورد تایید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.
  ب- بهره‌مندی رایگان از خدمات مراکز فرهنگی عمومی و ناوگان حمل و نقل شهری.
  ج- معافیت از پرداخت ۳۰ درصد هزینه از طریق هر یک از شرکت های دولتی و خصوصی هواپیمایی، ریلی و دریایی در سفرهای داخلی و عتبات عالیات برای یک‌بار در سال.
  د- شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان اوقاف و امور خیریه مکلفند به منظور ارج نهادن به والدین، همسران و فرزندان شهداء و آزادگان و همسران و فرزندان آنان، جانبازان و همسران و فرزندان جانبازان بیست‌و پنج‌درصد و بالاتر و رزمندگان با سابقه حضور ۶ ماه و بالاتر در جبهه را در امامزادگانی که دفن اموات در آنها مجاز می‌باشد و آرامستان‌ها بدون اخذ هزینه اقدام نمایند.
  ه‍- بهره‌مندی از انشعاب رایگان آب، فاضلاب، برق و گاز برای یک بار در واحدهای مسکونی.
  و- بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر (فقط برای رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس).
  ۶- در بند الف ماده۳۱ قانون جامع خدماتی ایثارگران پس از عبارت جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد عبارت جانبازان و فرزندان جانبازان و آزادگان و فرزندان آزادگان و رزمندگان و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه اضافه می شود.
  ۷- متن زیر به‌عنوان ماده (۵۹) مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق می‌شود.
  «قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند، سی درصد (۳۰%) از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%) ، آزادگان با داشتن حداقل سه‌ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.»
  ۸- در صورتی که دریافتی ایثارگران و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۱۲ماه سابقه حضور در جبهه مشمول صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی دیگری گردد بازنشستگی در هر صندوق به طور مستقل انجام می‌گردد و با تحقق بازنشستگی این افراد در هر صندوق از مستمری بازنشستگی آن صندوق بهره‌مند می‌گردند.
  ۹- ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان با حداقل ۱۲ماه سابقه حضور در جبهه برای یک بار از پرداخت ما به التفاوت برای ۱۵ سال سنوات بیمه ای ناشی از تغییر صندوق بیمه و بازنشستگی معافند. این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق منتقل الیه از دولت منظور و توسط دولت پرداخت و تسویه می‌شود.
  ۱۰- متن زیر به انتهای بند (۱) قانون خدمت وظیفه عمومی و دو تبصره به بند (۳) ماده (۴۵) قانون الحاق می‌شود:
  درصورت تایید ستاد فرماندهی کل قوا:
  – فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هرماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
  – فرزندان آزادگان به ازای هرماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
  – فرزندان جانبازان به ازای هردرصد جانبازی یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
  تبصره- بهره‌مندی فرزندان جانبازان بر اساس درصد جانبازی صادره از کمیسیون عالی پزشکی نیروهای مسلح یا بنیاد شهید اقدام می‌گردد و در خصوص آموزش خدمت نظام وظیفه براساس مقررات ستاد کل نیروهای مسلح عمل می‌گردد.
  ۱۱- به ماده ۵۶ قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران عبارت رزمندگان با حداقل ۱۲ ماه حضور در جبهه اضافه می‌گردد.
  ۱۲- به ماده ۳۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پس از عبارت “کسورات بازنشستگی سهم اسراء و آزادگان و جانبازان” عبارت “فرزندان شهداء و رزمندگان با حداقل ۲۴ ماه حضور در جبهه” اضافه می‌شود.
  ۱۳- فرزندان شهداء از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز ۵۰ درصد و بالاتر به استثنای تسهیلات خودرو، حق پرستاری، کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان فرزند شهید نمی‌شود.
  ۱۴- عبارت ذیل به ماده ۶۰ قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اضافه می شود:
  بعد از عبارت “جانبازان و آزادگان” عبارت “همسران و فرزندان شهداء” اضافه می‌شود.

 • رقیه رضازاده wrote on ۱۹ مهر, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۰

  باسلام در مقطع متوسطه ۲ کار میکنم میتوانم با ۲۶سال سابقه کار بازنشسته شوم واز این قانون جدید ۵سال ارفاق استفاده نمایم.

 • اموراداری wrote on ۲۳ مهر, ۱۳۹۶, ۱۹:۴۴

  هیچ ارفاقی اعلام نشده است

 • حسن عبد لی wrote on ۶ آبان, ۱۳۹۶, ۱:۲۷

  با سلام ایا بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی حانبازان با بند (ت) ما ده ۲۸ قانون برنامه پنجساله ششم که از تایخ ۱۳۹۶/۲/۶ قابلیت احرایی دارد امکان پذ یر است چون دولت مکلف به پرداخت کسورات سنوات ارفاقی بابت حقوق وسنوات شده است. لطفا راهنمایی بفر مایید . با تشکر

 • اموراداری wrote on ۶ آبان, ۱۳۹۶, ۹:۰۶

  وضعیت منابع آموزش و پرورش مناسب نیست.

 • فرهنگ عبدلی wrote on ۲۵ آبان, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۷

  سلام ایا جانازان می توانند از تبصره یک بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگی بدون شرط سنی با ۲۵ سال سنوات استفاده کنند سنوات و حقوق بازنشستگی چکونه محا سبه می شود با تشکر

 • اموراداری wrote on ۲۷ آبان, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۴

  خیر

 • عبدلی wrote on ۱ آذر, ۱۳۹۶, ۰:۳۶

  سلام ایا فوق العاده ایثارگری ماده ۵۱ در زمان بازنشستگی به حساب می اید

 • اموراداری wrote on ۱ آذر, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۱

  بله قابل محاسبه است

 • پورمرادیان wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۲ دوماه جبهه دارد آیا امتیازی به اینجانب تعلق می گیرد در ضمن با ۲۰ سال سابقه و ۵۲ سال سن نیروی قراردادی می تواند بازنشسته شود

 • اموراداری wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۰

  در حکم حقوقی امتیازی تعلق نمی گیرد
  در خصوص بازنشستگی به تامین اجتماعی مراجعه نمایید

 • حسین wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۲

  با سلام با توجه به تصویب دوباره قانون بازنشستگی پیش از موعد می توانم با ۲۹ سال سابقه در خواست بازنشستگی بدهم ممنون از راهنمایتان

 • اموراداری wrote on ۳ آذر, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۵

  تا اجرا فاصله زیادی هست

 • ملیحه wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۶, ۲۱:۱۲

  آ یا سنوات ارقاقی بازنشستگی ۹۷ در  آموزش وپرورش وجود دارد

 • اموراداری wrote on ۳ آذر, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۱

  فعلا بخشنامه ای ابلاغ نشده است‌.‌‌‌‌‌‌‌

 • مرادی wrote on ۱۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۶

  من دو ماه و۱۷ روز جبهه دارم ایا ین مدت هیچ امتیازی ندارد

 • اموراداری wrote on ۱۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۸:۲۸

  اگر چنانچه قبل از استخدام بوده صرفا می توانید با پرداخت کسورات آن از سوابق بازنشستگی آن بهره مند گردید که معمولا به صرفه نمی باشد

 • عبدلی wrote on ۱۷ آذر, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۸

  با سلام اینجانب قبلا سوال پرسیدم ایا جانباز با ۲۵ سال سابقه بدون شرط سنی می تواند از تبصره یک ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری برای بازنشستگی استفاده کند شما جواب دادید خیر نمی تواند ولی بنده با ۲۸ سال سابقه تقا ضا دادم و موافقت شده ولی در حکم سنوات ارفاقی را حساب نکردند چون جانباز ۲۵ درصد می باشم ایا می توانم بر اساس بند چ ماده ۶۸ قانون اعاده به خدمت جانبازان در برنامه ششم دوباره تقا ضای برگشت به کار بدهم و در اذر ماه ۹۷ با ۵۰ سال سن دوباره از قانون مشا غل سخت برای بازنشستگی استفاده کنم چون سه سال و نه ماه سنوات ارفاقی شاملم می شود با تشکر

 • اموراداری wrote on ۱۷ آذر, ۱۳۹۶, ۲۳:۲۰

  سلام ایا جانبازان می توانند از تبصره یک بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگی بدون شرط سنی با ۲۵ سال سنوات استفاده کنند سنوات و حقوق بازنشستگی چکونه محا سبه می شود با تشکر
  سوال قبلی شما🖕
  پاسخ سایت:
  خیر
  قانون مورد اشاره شما:
  ماده ۱۰۳- دستگاه اجرایی با داشتن یکی از شرایط زیر می‌تواند کارمند خود را بازنشسته نماید:
  الف) حداقل سی‌سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی‌و‌پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.
  سوال قبلی شما هیچ ارتباطی به قانون ذکر شده ندارد
  البته تبصره یک در اسفند ۹۵ اصلاح شد و چانبازان با مدرک لیسانس می توانند تا ۳۵ سال بمانند.
  شما احتمالابا قانون بارنشستگی جانبازان با سنوات ارفاقی بازنشسته شده اید نه با بند الف ماده ۱۰۳.
  البته احیانا با آخرین رقم حکم بازنشست شده اید نه میانگین ۲ سال

  اما در خصوص برگشت بکار :
  تا پایان سال ۹۵ صرفا جانبازانی می توانستند به کار برگردند که سنوات تا ۳۰ سال را پر نکرده باشند
  اما از ابتدای سال ۹۶ جانبازانی که با سنوات ارفاقی بازنشست شده باشند نمی توانند بازگشت داشته یاشند و صرفا همکارانی که لیسانس بوده و بازنشست شده می توانند مجددا به کار بازگشته و تا ۳۵ سال ادامه دهند

  مطلب آخر این که
  با توجه به حجم زیاد درخواست جانبازان بازنشسته و عدم تامین بودجه در حال حاضر وزارتخانه درخواستهای بازگشت به کار را به علت عدم وجود اعتبار و بودجه مسکوت گذاشته است

  شرایط اعاده بکار جانبازان بازنشسته مطابق بند «چ» ماده ( ۸۷ ) قانون برنامه ششم توسعه (بخشنامه شماره ١۵٩٨۴/٣/۵٣۰١١ مورخ ٢١/۶/١٣٩۶ بنیاد شهید و امور ایثارگران)

  مدیر کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ها

  در پاسخ به سئوال های مطرح شده از سوی بنیاد استانها در ارتباط با نحوه اجرائی نمودن بند “چ” ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و شرایط اعاده به خدمت جانبازان بازنشسته توضیحاتی در شرح ذیل حضورتان ایفاد می گردد.

  ١- جانبازان بازنشسته که به هر نحو با استفاده از سنوات ارفاقی (اعم از سنوات ارفاقی مربوط به قانون بازنشستگی پیش از موعد جانبازان – سنوات ارفاقی قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت – سنوات ارفاقی مربوط به مقررات موجود در صندوقهای بازنشستگی ذیربط و … ) بازنشسته شده اند مشمول اعاده به خدمت موضوع بند “چ” ماده ۸۷ قانون مزبور نمی باشند.

  ٢- جانبازان بازنشسته فاقد مدرک تحصیلی لیسانس که با سنوات خدمتی ۳۰ سال تمام بازنشسته شده اند مشمول اعاده به خدمت موضوع بند “چ” نمی باشند.

  ٣- جانبازان موضوع بند فوق (بند ۲) که با سنوات خدمتی کمتر از سی سال بازنشسته شده مجازند با رعایت سایر شرایط و مقررات اعاده به خدمت و کسری خدمت خود تا ۳۰ سال را تکمیل و سپس بازنشسته شوند.

  ۴- جانبازان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر که با سنوات خدمت سی سال تمام و یا با سنوات کمتر از سی سال بازنشسته شده میتوانند اعاده به خدمت و با تکمیل خدمت خود تا سی و پنج سال ادامه خدمت و سپس بازنشسته شوند.

  ۵- شرط اعاده به خدمت کلیه جانبازان بازنشسته مشمول بند “چ” دارا بودن سن کمتر از ۶۵ سال می باشد.

  ۶- جانبازان مشمول اعاده موضوع بند “چ” چنانچه در زمان بازنشستگی قبلی خود پاداش دریافت نموده اند نیازی به استرداد مبلغ پاداش ندارند و در پایان تکمیل سنوات خود تا ٣۰ یا ٣۵ سال صرفا پاداش مدت زمان همکاری و حضور مجدد ( بعد از اعاده به خدمت ) به آنان تعلق می گردد.

  حجت اله امانی- مدیر کل اشتغال و کارآفرینی

 • ملیحه wrote on ۲۴ آذر, ۱۳۹۶, ۲۳:۲۳

  سلام درمورد بازنشستگی پیش ازموعد فرهنگیان بخشنامه صادر شده 

 • اموراداری wrote on ۲۵ آذر, ۱۳۹۶, ۹:۲۱

  صادرنشده است

 • محمدرحیم رضایی نیکو wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۶, ۰:۳۶

  باسلام بنده درمدارس استثنایی به مدت۸سال با آموزش وپرورش استثنایی همکاری کردم وبرابر باسنوات خدمتی باید درتاریخ ۹۵/۶/۳۰بازنشسته می شدم اما باحتساب سنوات ارفاقی استثایی که به ازای هرسال ۷۲روز به سنوات اضاف می شد بنده درتاریخ ۹۴/۹/۱۳باید بازنشسته می شدم ازآن تاریخ کسورات بازنشستگی ازفیش حقوقی ام قطع شد ولی من بنابه درخواست اداره مربوطه به علت کمبود نیروتا تاریخ ۹۶/۹/ مشغول کاربودم اماازاین تاریخ وه بازنشسته شدم مبلغ ۵۳۰۰۰۰۰تومان بابت کسورات سنوات ارفاقی این ۸سال اداره کل آموزش وپرورش به صندوق بازنشستگی باید پرداخت نمایند تاصندوق بازنشستگی احکام بنده راصادرکند ولی اداره کل می گویند مااعتبار نداریم به بازنشستگی می گویند حکم مرا به صورت عادی صادرکند که اگراینطور بشود من باید ۲۷۰۰۰۰۰تومان بابت سهم کارفرما راپرداخت نمایم وسختی کاربابت استثنایی ازحکمم کسر بشه بعد ۲درصد بعدازبازنشستگی به من تعلق نمی گیرد لطفا راهنمایی بفرمایید من باید چکارکنم

 • اموراداری wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۵

  تمام مبلغ را باید اداره پرداخت نماید
  سختی کار به هیچ عنوان نباید کسر گردد

 • فریدون wrote on ۲۵ دی, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۵

  باسلام محاسبه حقوق بازنشستگی+محاسبه پاداشت پایان خدمت + محاسبه صندوق ذخیره فرهنگیان .ممنون میشم اگه پاسخ دهید.

 • اموراداری wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۳

  حقوق بازنشستگی میانگین ۲ سال با ضریب آخرین سال
  بندهای مشمول کسور حکم ضربدر سنوات
  صنوق ذخیره به سایت صندوق مراجعه فرمایید

 • ناشناس wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۱

  آیا افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری درسال ۹۷همانند شاغلین است؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۷

  سال قبل بازنشتگان با حقوق کمتر از دومیلیون افزایش بیشتری داشتند

 • احمدی wrote on ۲۸ دی, ۱۳۹۶, ۲۲:۳۹

  با سلام بنده امروز یک بخشنامه ای را در باره بازنشستگی در یکی از کانال تلگرامی دیدم تاریخش هم ۹۶/۱۰/۲۷بود مبنی بر اینکه دوران تحصیل متهعدین خدمت جز سابقه محسوب نمی شود و حتی گفته بود قانون سال ۶۹ در این باره فاقد اعتبار است با توجه به اینکه بنده دانش اموخته دانشسرا هستم خیلی نگران شدم تو را خدا اگه اطلاعاتی دارین منو راهنمایی کنید

 • احمدی wrote on ۲۹ دی, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۲

  بخشنامه را دارم ولی نمیدونم چطور بفرستم

 • اموراداری wrote on ۳۰ دی, ۱۳۹۶, ۹:۰۲

  تبصره ۲- دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل از استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی آموزشی یا معادل آن توسط کارمندان طی شده یا می شود، جزء سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمی‌گردد. حکم مندرج در قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش -مصوب ۱۳۶۹- از این جهت فاقد اعتبار است.

 • احمدی wrote on ۲۹ دی, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۶

  با سلام مجدد ابن بخشنامه که امده در باره اینکه طول مدت تحصیل جز سابقه نباشد برای متعهدین خدمت دبیری و تربیت معلم و دانشسرا در اخرین اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری امده .من نتونستم بخشنامه را ارسال کنم ولی خبر گزاری فارس اخرین اصلاحیه مدیریت خدمات کشوری و زده شما میتونید از اونجا ببینید متاسفانه این در ماده ۵۱ و یا ۵۲ بود من خیلی نگرانم اگه تونستید پس از مطالعه اون قانون منو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • احمدی wrote on ۳۰ دی, ۱۳۹۶, ۹:۲۸

  این تبصره ۲ ممظورش چیه یعنی ما که دانش اموخته دانشسرا هستیم و چهار سال تحصیل و برامون سابقه زدن از حکم دوباره کم میشه

 • اموراداری wrote on ۳۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۴

  فعلا باید منتظر تصویب و یا عدم تصویب باشیم

 • کامران مرآتی wrote on ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۴

  بنده جانباز ۳℅درسال۸۹بازنشسته شدم با۳۰سال سنوات مدرک لیسانس. مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی تقاضای اعاده به کار باتوجه به بند(چ)ماده۸۷برنامه ششم رابه اداره داده ام بانامه بنیاد شهید اما جواب درستی نمی دهند.

 • اموراداری wrote on ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۵

  لینک دانلود بازگشت به کار

 • حسن مشتاقیان wrote on ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۳

  با سلام، آیا برای افراد فوق لیسانس به بالا که تمایل به ادامه خدمت دارند، پس از ۳۰ سال خدمت و پرداخت کسورات بازنشستگی ۳۰ سال، پرداخت مالیات همچنان ادامه دارد؟ یا باید قطع شود؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۵

  مالیات کماکان کسر می گردد
  سالی که همکار در آن بازنشسته می شود در تیرماه سال آینده با مراجعه به اداره مالیاتی و همراه داشتن حکم برقراری حقوق بازنشستگی، مالیات همان سال به او برگردانده می شود

 • علی آقا wrote on ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۶

  با سلام. اگر همکاری با مدرک کارشناسی ارشد بالای سی سال شاغل باشد، آیا علاوه بر حذف کسورات بازنشستگی، مالیات هم از او باید کسر گردد؟ در بعضی از استان ها ، بالای سی سال مالیات کسر نمیشود. ممنون از شما.

 • اموراداری wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۵

  مالیات کماکان کسر می گردد
  سالی که همکار در آن بازنشسته می شود در تیرماه سال آینده با مراجعه به اداره مالیاتی با همراه داشتن حکم برقراری حقوق بازنشستگی،مالیات همان سال به او برگردانده می شود

 • همکار .... wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۶:۲۵

  سلام من حدود ۷ سال سابقه ی کار دارم. برای بازخرید کردن چه کار باید بکنم؟؟؟ فرزند جانباز هستم. و البته توی این مدت مرخصی (ماموربتحصیل) هم داشتم. خواهشمندم راهنمایی بفرمائید.

 • اموراداری wrote on ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۷:۵۷

  درخواست بازخریدی به محل خدمت ارائه نمایید

 • ابجر wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۵

  سلام.چرا باداش بایان خدمت نمیدن.واسه گرفتن حق باید التماس کنیم.

 • رضایی م س wrote on ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۶

  سلام قبلا در جواب بنده و همکار دیگری بازنشستگی با پیش از نوعد جانبازان را بخاطر مشکلات مادی وزارت با۵۰سال سن امکان پذبر دانستید ولی ظاهر. در اینصورت ادارات احکام را میانگین دوسال محاسبه میکنند نه اخرین حکم.گرچه دلیلش را اعلام نمیکنند ولی ایجاد مشکل میکنند.درصورتی که این اقدام قانونی نیست بفرمایید تا حداقل بعدا از طریق دیوان اقدام کنم.چون در۹۷ امکان استفاده از این قانون برایم وجود دارد

 • اموراداری wrote on ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۶

  ادارات در هر حال با میانگین عمل می نمایند
  سازمان بازنشستگی حکم را بر اساس آخرین حکم شاغلی عمل می نماید
  جهت اطلاع بیشتر از سازمان بازنشستگی استان خود پیگیری نمایید

 • ناصر wrote on ۲۵ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۹:۴۸

  با سلام دو سوال داشتم
  ۱-در خصوص محاسبه امتیاز حق شاغل سابقه کمتر از یک سال هم دارای امتیاز هست یانه
  ۲-در هنگام بازنشستگی معلمان معمولا آخرین حکم به تاریخ برای مثال ۹۶/۱/۱ برابر ۲۹ سال و ۶ ماه بوده که سیستم پرسنلی محاسبه ستبقه را بر ۲۹ سال محاسبه کرده حال چنین شخصی در مهر ماه با ۳۰ سال بازنشسته میگردد ولی امور اداری یک سال افزایش را در آخرین حکم اعمال نمی کند دراین حالت محاسبه پاداش بازنشستگی مبنا حکم صادره به تاریخ ۹۶/۱/۱ میگردد و در حقیقت به اندازه یک سال امتیاز سنوات خدمت و در صورت داشتن مدیریت در محاسبات لحاظ نمی شود آیا نمی بایست امور اداری به تاریه ۹۶/۶/۳۰ حک پایانی بزند تا این اجحاف در حق همکاران صورت نپذیرد با تشکر

 • اموراداری wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۹:۰۰

  کمتر از سال محاسبه نمی شود
  نیازی به صدور حکم نیست و کلیه محاسبات تا تاریخ ۹۶/۷/۱ انجام می شود

 • ناصر wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۳

  سلام وضمن تشکر در خصوص سوال دوم منطور بنده از طرح ان مربوط به حکم اشتعال بوده و در مهرماه فرد ۳۰ سال راتمام کرده ولی مبنای محاسبه پاداش ومرخصی ذخیره براساس حکم ۹۶۰۱۰۱ قرار میگیرد که دراین حالت سابقه یکسال در آن لحاط نشده است

 • اموراداری wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۸

  مبنای محاسبه آخرین حکم زمان اشتغال است و افزایش امتیاز حق شاغل در ۱/۱ می باشد
  چنانچه سال آخر محاسبه شود ۷ امتیاز به سوابق افزوده می گردد یعنی برای ۳۰ سال پاداش حدود ۳۰ هزارتومان موثر است

 • ناصر wrote on ۹ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۳:۴۵

  با سلام وتبریک سال جدید
  چنانچه مستحضرید در سال ۸۸ بندی تحت عنوان تفاوت تطبیق در احکام درج شد و لکن در سال ۹۰ طی احکام جداگانه برای افرادی که در سال ۸۸ در پستهای مدیریتی بودند و همچنین ایثارگران تحت عنوان مابه التفاوت تطبیق مدیران و ایثارگران زده شد حال در زمان بازنشستگی صندوق بازنشستگی نسبت به کسر ارقام مذکور از احکام اقدام و ملاک را مبلغ مندرج در احکام سال ۸۸ تعیین می نماید که دراین صورت مبالغ مزبور که طی این سالها کسورات قانونی نیز از آنها کسر گردیده در محاسبه دوسال آخر لحاظ نمیگرددلطفا دراین خصوص راهنمایی فرمائید

 • اموراداری wrote on ۱۳ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۹:۴۹

  سازمان بازنشستگی هر گونه افزایش تفاوت تطبیق را نمی پذیرد

 • ناصر wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷, ۲۳:۱۱

  با سلام
  حال با توجه به عدم قبول افزایشات مربوط به ایثارگران ومدیران تکلیف کارمند چیست و دستگاه آموزش وپرورش چرا دراین رابطه فکری نمی کند قانون صندوق جدا از دستگاههای اجرایی است پس چرا به کارمندان در زمان اشتعال این مسائل گفته نمیشود؟
  امتیاز حق سرپرستی در محاسبه حق شاغل برای یک سال چند می باشد تا آنجایی که از احکام صادره آموزش وپرورش مستفاد میشود این امتیاز برابر ۵۲/۵ برای هرسال سرپرستی است ولکن این مورد هم از طرف صندوق بازنشستگی مورد موافقت قرار نمیگیرد

 • اموراداری wrote on ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷, ۷:۵۸

  صندوق بازنشستگی از آموزش و پرورش جدا بوده است.
  تا ۹۶/۱/۱امتیاز مدیریت۵۲٫۵ و از ۹۷/۱/۱ امتیاز مدیریت۷۸٫۲۵ می باشد
  صندوق بازنشستگی در خصوص حق شاغل صرفا آن را از نظر سقف۷۵درصد کنترل می نماید

 • کمالی wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۱:۳۴

  با سلام

  و احترام

  …… ایا جانبازان ۲۰ درصد و ۷ماه حضور در جبهه با سابقه ۲۶ سال کار و سن ۵۰ سال می توانند از بازنشستگی پیش از موعد همراه با سنوات ارفاقی خدمات ایثارگران استفاده نمایند

 • اموراداری wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۲:۲۷

  ۲۰درصد ۳سال

 • کمالی wrote on ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷, ۸:۱۹

  با سلام و احترام و تشکر فراوان از پاسخگویی سریع شما ……لطفا بفرمایید که جانبازان ۲۰ درصد که ۳سال ارفاق می گیرند نیازی به پرداخت وجهی جهت این ۳ سال دارند یا خیر ؟در صورت مثبت بودن پاسخ این مبلغ به چه میزان است.باسپاس

 • اموراداری wrote on ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷, ۸:۳۴

  بالای ۵۰سال سن نیاز به واریز مبلغ توسط ادارات نمی باشد
  حقوق مدت ارفاق بانضمام ۲۲٫۵ درصد کل مبلغ

 • مصطفى wrote on ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۲۲:۱۹

  با اهدا سلام ودرود بیکران بر شما واقعا زبان قاصر هستش از بزرگوارى شما تشکر کنه که بدون هیچ چشم داشتى به سوال همکاران جواب میدهید 
  استاد عزیز اى کاش طریقه ى پید ا کردن جواب هایمان را در این کانال وزین وخوبتان توضیح  دهید تا کمتر مزاحمتان بشویم  سوال من این است  که ایا در هنگام بازنشستگى چه مواردى از حکم کم میشود  وهمچنین من یکسال جهت ادامه تحصیلم مرخصى پاره وقت گرفتم ایا جز سنوات تدریسم  محسوب میشود  بى نهایت از بزرگوارى شما متشکرم

 • اموراداری wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۸:۴۸

  سلام
  الطاف همکاران بزرگواری چون شما ما را به ادامه مسیر امیدوارتر می کند.
  با توجه به اینکه هزینه راه اندازی و نگهداری یک سایت بالا می باشد و سایت با هزینه شخصی (حقوق معلمی) اداره می شود قطعا سطح خدمات سایت بسیارپایین می باشد
  حقوق بازنشستگی براساس میانگین دوسال آخر محاسبه می شود(میانگین دوسال با ضریب آخرین سال)
  حقوق بر مبنای ۳۰ روز محاسبه می شود اما به ازای هر سال بیش از ۳۰ سال، دو نیم درصد به حقوق محاسبه شده افزوده می شود
  چنانچه به ازای مامور به تحصیل پاره وقت جبران تدریس داشته باشید جز سنوات تدریس به نسبت محسوب می شود

 • سجاد پشته کشی wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۵:۲۷

  سلام مادر من با ۲۴سال وچند ماه خدمت در پایان سال تحصیلی امسال یعنی تابستان ۹۷ میتواند بازنشسته شود؟

 • اموراداری wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۲۱:۴۰

  ۲۵ سال به شرط موافقت ممکن است

 • حسین مرادی wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۲۰:۰۷

  با سلام بازنشستگی با ۲۹ سال خدمت بدون سنوات ارفاقی برای آقایان امکان پذیر هست با تشکر

 • اموراداری wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۹:۴۱

  فعلا بخشنامه ای به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است

 • سروستانی wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۰:۱۸

  با سلام و احترام.سوالی داشتم خدمتتون بنده با۵۱ سال سن و ۲۷ سال سابقه با۲۰ درصد جانبازی می توانم از سه سال ارفاق جهت بازنشستگی استفاده کنم وسوال دوم اینکه می گویند جهت بازنشستگی وارفاق این ۳ سال مبلغی باید پرداخت کنم این درست است یا غلط؟

 • اموراداری wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۲:۲۹

  شما می توانید با آخرین حقوق و بدون پرداخت بازنشست شوید

 • امیر wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۷:۱۴

  با سلام و قبولی طاعات و عبادات
  من از اسفند ۹۶ بازنشسته میشدم ولی چون مدیر مدرسه بودم تقاضا شد تا شهریور ۹۷ در پست خود ادامه خدمت دهم .آیا کسورات بازنشستگی هنوز هم باید از حقوق من کم شود ؟

 • اموراداری wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۷:۳۴

  بعد از ۳۰سال و تسویه حساب با سازمان بازنشستگی از پرداخت کسور معاف هستید

 • منصور wrote on ۷ فروردین, ۱۳۹۸, ۱:۳۹

  با سلام و تبریک سال نو
  بازنشستگی بنده در تاریخ ۱۶ دی۹۷ (سی سال پر شده) می باشد ولی به درخواست منطقه تا پایان سال تحصیلی هستم آیا در محاسبه پاداش و حقوق بازنشستگی حکم سال ۹۸ هم محاسبه میشود

 • اموراداری wrote on ۷ فروردین, ۱۳۹۸, ۱۳:۳۷

  سلام و عرض تبریک
  محاسبه پاداش با آخرین حکم می باشد.

 • حمزه wrote on ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸, ۱۹:۴۷

  با سلام ؛ این جانب در اسفند ۹۷ باز نشست شده ام . ولی با لای ۳۰۰۰ ساعت دوره تخصصی و عمومی
  ضمن خدمت را گذرانده ام و امتیازی به آن صورت تا کنون دریافت نکرده ام . آیا در ایام باز نشستگی محاسبه نمی گردد . چون برای این دوره ها بسیار هزینه و زحمت کشید ه ام .

 • اموراداری wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸, ۱۲:۴۲

  سلام
  ضمن خدمت تا ۱۰۰۰ ساعت در حق شاغل موثر است که در حقوق بازنشستگی محاسبه شده است.

 • ناشناس wrote on ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸, ۱۲:۰۲

  با سلام
  آیا در حال حاضر امکان تغییر صندوق بازنشستگی برای نیروهای پیمانی وجود دارد؟

 • اموراداری wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸, ۱۲:۳۷

  سلام
  فعلا خیر

 • یاسوج ارجمند wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۷:۰۵

  دقیقا کدام بندها سرحکم حقوقی جهت بازنشستگی کم می شوند لطفا راهنمایی وذکرشوند

 • اموراداری wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۱۶:۲۸

  بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته،نوارمرزی،سایر فیش حقوقی در میانگین محاسبه نیست.
  همچنین عائله مندی و اولاد نیز جداگانه در فیش حقوقی بازنشستگی می آید.

 • ناشناس wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۸, ۷:۵۶

  باعرض سلام وخداقوت.حضورتان دوسئوال درباره ی بازنشستگی دارم:
  ۱-کدامیک ازبندهای حکم دربرقراری پاداش پایان خدمت مئوثراست؟ ۲- کدامیک ازبندهای حکم دربرقراری حقوق بازنشستگی مئوثراست؟باتشکرودعای خیر

 • اموراداری wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۸, ۸:۲۴

  سلام
  حق شغل، حق شغل حرفه ای و حق شاغل، فوق العاده شغل،حق مدیریت، تفاوت تطبیق ،فوق العاده ویژه (در صورت وجود) ، سختی کار،ایثارگری، و تفاوتهای سال ۹۸

 • ناشناس wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۸, ۹:۴۲

  باسلام. آیاتفات تطبیق درپاداش بازنشستگی موثراست؟

  آیامبلغ تفاوت تطبیقی که درحکم بازنشستگی واردمی شود، فقط مربوط به سال ۸۸ است ؟زیرابرخی افراددرسال ۸۸ مدیریت داشته ودرسال بعدکه آموزشی شده اند،مبلغی به این تفاوت تطبیق اضافه شده وپس ازآن ثابت مانده است.حال مثلا اگردرسال جاری بازنشسته شوند،کدامیک ازاین ارقام تفاوت تطبیق واردحکم بازنشستگی می شود؟باسپاس فراوان

 • اموراداری wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۸, ۱۲:۵۲

  تفاوت تطبیق مدیریت و ایثارگری محاسبه نمی شود.

 • ناشناس wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۸, ۹:۴۷

  با سلام وعرض خسته نباشید. لطفا بفرمایید افرادی که بالاتراز سی سال خدمت می کنند میزان افزایش دوونیم درصد به ازا ی هرسال که وارددرحکم بازنشستگی می شود ،دقیقابراساس کدامیک از بندهای حکم زمان اشتغال می باشد؟باتشکرفراوان

 • اموراداری wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۸, ۱۲:۵۰

  بر اساس میانگین و فرمول زیر
  میانگین حقوق دوسال (حقوق بازنشستگی)ضربدرتعدادروزتقسیم بر۳۶۰ضربدردوونیم درصد
  تعداد روز=مازاد بر۳۰

 • شیرازی wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۸, ۱۶:۲۵

  با سلام.
  بنده مهر ۹۷ با ۳۱ سال سابقه بازنشسته شدم. ایا با این بخشنامه جدید یک مقطع بالاتر برای رزمندگان، شامل بنده هم میشود؟ ضمنا ۲۰ ماه جبهه داوطلبانه دارم.ممنون

 • اموراداری wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۸, ۱۲:۴۸

  سلام
  با بخشنامه فعلی مشمول نمی شوید.

 • همکار اداری مالی wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۸, ۲:۲۵

  سلام. اینجانب با سنوات ۳۱ سال و پرداخت بیمه ۳۱ ساله اگر امسال خودم را بازنشسته کنم حقوقم ۳۱ روزه خواهد بود و یا پاداش من به ازای ۳۱ ماه خواهد شد؟؟

 • اموراداری wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۸, ۱۲:۴۵

  سلام
  پاداش ۳۰ روز
  حقوق ۳۰ روز + ۲٫۵ درصد

 • ناشناس wrote on ۹ تیر, ۱۳۹۸, ۹:۰۵

  با سلام به مدت ۳ ماه به تهران منتقل شده بعد از سه ماه به شهرستان برگشتم سوال
  آیا حق کلانشهر به من تعلق می گیرد یا خیر؟

 • اموراداری wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۸, ۸:۰۳

  چنانچه تهران حکم خروج از کلانشهر را صادر نماید مشمول می گردد.

 • آذر مهتدی wrote on ۹ تیر, ۱۳۹۸, ۱۴:۲۲

  سلام آیا بازنشستگی بیش از موعد برای خانمها ۲۵ سال واقعیت داره امور اداری منطقه پرسیدم گفتند چنین بخشنامه ای نیامده است

 • اموراداری wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۸, ۷:۵۹

  بازنشستگی با سنوات واقعی قابل بررسی است.

 • منصور wrote on ۱۸ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۸:۱۲

  با سلام آیا برای افزایش ۲/۵ درصد اضافه حقوق بازنشستگی بابت ۳۱ سال حق بازنشستگی باید ۳۱ سال کسر شود و یا همان ۳۰ سال کفایت می کند
  با تشکر از شما

 • اموراداری wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۸, ۸:۴۴

  سلام
  ۳۰ سال کفایت می کند

 • احمدی wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۵:۵۵

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  آیا در پاداش بازنشستگی تفاوت تطبیق و حق مدیریت لحاظ می شود
  لطفاً مواردی که شامل پاداش بازنشستگی نمی شود مشخص می فرمایید ممنونم

 • اموراداری wrote on ۲۳ مرداد, ۱۳۹۸, ۸:۱۷

  سلام
  ۱- بدی آب و هوا ۲- کمترتوسعه یافته۳- نوار مرزی۴-عائله مندی و اولاد ۵- تفاوت تطبیق سال ۹۲(سایر فیش حقوقی)

 • ناشناس wrote on ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸, ۰:۴۷

  با سلام و تشکر از پاسخ شما
  منظور از تفاوت تطبیق سال ۹۲ چیه لطفاً یک توضیح مختصر بفرمایید
  از لطف شما سپاسگزاریم

 • اموراداری wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۱:۰۵

  تطبیق ۹۲ نداریم

 • ناشناس wrote on ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۷:۱۸

  سلام.صندوق بازنشستگی نیروی پیمانی که تازه استخدام می شود انتخابی است؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۱:۰۳

  در حال حاضر اجبارا تامین اجتماعی است.

 • ناشناس wrote on ۲۶ مرداد, ۱۳۹۸, ۸:۴۷

  باسلام .آیاتفاوت تطبیق وایثارگری درپاداش بازنشستگی وحقوق بازنشستگی موثراست؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸, ۱۱:۰۱

  قابل محاسبه است

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی