بازنشستگی

سوالات امور اداری خود را در زمینه بازنشستگی در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید.

About the Author

has written 6 stories on this site.

208 دیدگاه

 • باسلام وعرض ادب محمد جوادشیرازی بازنشسته فرهنگی سال ۸۸باشماره دفترداری کل۱۲۰۶۲۸۴۱۹که درسال۹۱ حکم ارتقاصادره شده ولی تاکنون اجرا نشده لطفا رسیدگی شود وما راهنمایی کنید باتشکر وسپاس

  • نویسنده

   همکارانی که در مهر ۸۸ بازنشسته شده اند، معمولاحکم رتبه افزایشی برای بازنشستگی آنان ندارد. صرفا مشمول دیون ۶ ماه شاغلی و مابه التفاوت پاداش هستند.

 • سلام اینجانب ۲۸سال در مقطع ابتدایی سابقه دارم ایا میتوانم با ۲۸ سال خود را باز نشسته کنم ممنون از راهنمایتان

 • اینجانب بازنشسته پیش از موعد با ۲۵ سال خدمت ودریافت ۳۰ ماه پاداش پایان خدمت با توجه به اینکه جانباز می باشم می توانم اعاده خدمت نمایم لطفا ارشاد فرمایید

 • باسلام اینجانب در تاریخ ۹۶/۲/۳۱ ازطریق اداره منطقه درخواست برگشت بکار داده ام و  استان مدارک مربوط را طی نامه شماره ۴۲۰۰/۵۴۹۹۹/۵ مورخ ۹۶/۳/۷ به امور اداری و تشکیلات وزارت متبوع جهت ارشاد و ارائه دستور لازم ارسال نموده ولی تاکنون جوابی دریافت نکرده ام وبه سازمان آموزش و پرورش استان که مراجعه می نمایم  میگویند از وزارت هنوز دستور و یا مجوز داده نشد  مستدعی است با توجه به شروع سال تحصیلی ارشاد و اقدام قانونی مبذول گردد با تشکر 

  • نویسنده

   جانبازان پیش از موعد می توانند برگردند
   سایرین که اصلا نمی توانند برگردند
   فعلا برای این عزیزان متوقف است

 • با سلام واحترام در مورد جکونگی بازنشستگی نیروهای دوره ابتدایی واین که تمایل افراد وتوانمند که خواهان ادامه کار هستند منوط به مصوب شورای اداری شده است با وحدت رویه اداری و اصل عدالت همخوانی ندارد در ناحیه ای در شهر اصفهان مصوب می کنند با همه افراد دوره ابتدایی موافقت می کنند . در ناحیه دیگری با این که ۱۸۸ نفر کمبود دارند حتی با ۴ نفر هم حتی با دستورات مافوق موافقت نمی کنند ومی گویند نظر شورا تقدم دارد ایا به نظر کارشناس محترم این نوعی تبعیض و بی عدالتی نیست . شما برای حل مشکل چه پیشنهاد می کنید. با تشکر فراوان

  • نویسنده

   پس از ۳۰ سال تصمیم برعهده اداره است
   چنانچه منطقه با ادامه خدمت شما موافقت نکرد شاید بتوانید از طریق اداره کل به سایر نواحی جهت ادامه خدمت منتقل شوید

 • با سلام اینجانب حانباز ۲۵ درصد می باشم با سابقه ۲۸ خدمت ایا با بازنشستگی سنوات ارفاقی موافقت می کنند اکر تقا ضا بدهم چون قبلا می کفتند حهت پرداخت کسورات ارفاقی بودجه نداریم ولی با حکم دیوان عدالت اذاری این مشکل قابل مطرح کردن نیست راهنمایی بفرمایید با تشکر

 • با سلام واحترام آیا سابقه ماه و روز در باز نشتگی اثر دارد کس که ۳۵ سال سابقه دارد ۱۲٫۵ در صد اضافه حقوق می گیرد .اگر کسی ۳۵ سال ۷ماه و۲۸ روز باشد . در صد اضافه حقوق چند در صد می شود.
  با تشکر فراوان از پا سخگویی کار شنا س محترم

 • با سلام وتشکر از پاسخ کارشناس محترم

  آیا۷ماه و۲۸ روز هم در مبنای ۲٫۵ در صد بازنشستگی اثر دارد . مقدار چند ماه وچند روز هم اثردارد یا خیر وفقط سال را محاسبه می کنند .

 • آیا معلمان با مدرک فوق لیسانس به بالا باید تا ۳۵ سال خدمت کنند یا خدمت ایشان بیش از ۳۰ سال اختیاری است؟

 • باسلام و خسته نباشی اعاده خدمت بازنشستگان ایثا رگرپیش از موعد که خیلی از آنها در سنوات گذشته بکار برگشتند در این سال کی اجرایی می‌شود انتظار می‌رود با توجه به علاقمند بودن ما به اعاده خدمت مسئولین محترم  مارا مورد عنایت قرار دهند یا تشکر

 • باسلام باتوجه به اینکه به ایثارگران حداقل شش ماه جبهه ۴۰۰امتیاز تعلق میگیرد .ولی اینجانب وخیلی از همکاران قبل از تاریخ تصویب این بند بازنشسته شدیم .حال این درست است که این حق نادیده گرفته شود وهیچ تاثیری در حال و روز ما نکند.با تشکر بازشسته سال ۸۵

 • پس یعنی ایثارگری ۶ماهه ما به دردمان نمی خورد وفقط با خاطرات باید زندگی کنیم.؟

  آیا فرزندانمان هم نمیتوانند از مزایای این قانون استفاده کنند؟

  • نویسنده

   شرایط خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهداء، جانبازان،آزادگان و ایثارگران در چارچوب برنامه ششم توسعه

   با تصویب مجلس و در چارچوب برنامه ششم توسعه کل کشور، شرایط و ضوابط خدمت‌رسانی به جانبازان، ‌آزادگان، ‌ایثارگران و خانواده شهداء مشخص شد.
   نمایندگان در جلسه علنی امروز(شنبه) مجلس و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور ماده ۱۰۳ آن را به تصویب رساندند که به موجب آن:
   ۱- دولت موظف است کلیه مطالبات معوق خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران(جانبازان و آزادگان) اعم از پاداش پایان خدمت و وجوه مربوط به ذخیره مرخصی استفاده نشده و کلیه مطالبات قانونی آنان را به طور کامل حداکثر در دو سال اول برنامه تامین و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماید. به نحوی که در پایان سال دوم برنامه هیچ‌گونه مطالبات معوقی در حوزه ایثارگران و خانواده شهداء باقی نمانده باشد.
   تبصره- مطالبات مذکور در این ماده در خصوص جانبازان و آزادگان مشمول قانون حالت اشتغال نیز بر حسب مورد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه مربوطه در طی دو سال اول برنامه می‌بایست تامین و پرداخت گردد.
   ۲- دولت موظف است اعتبار لازم را به منظور تامین حداقل معیشت گروه‌های عنوان شده ذیل که فاقد شغل یا درآمد باشند را، پیش‌بینی و حداقل حقوق کارکنان دولت را به آنان جهت پرداخت در بودجه‌های سنواتی درج و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهد.
   الف- جانبازان با هر میزان درصد از کارافتادگی و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت.
   ب- رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در جبهه و چریکهای جنگ‌های نامنظم(گم جن).
   ج- افراد تحت تکفل قانونی جانبازان متوفی، آزادگان متوفی، رزمندگان متوفی(با حداقل شش ماه حضور در جبهه).
   تبصره- تشخیص افراد تحت تکفل قانونی جانبازان و آزادگان متوفی و ارائه خدمات به آنان به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران و تشخیص افراد تحت تکفل قانونی رزمندگان متوفی به عهده ایثارگران نیروهای مسلح و ارائه خدمات به آنان به عهده سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) می‌باشد.
   د- نامادری شهید و خواهران مجرد شهداء که تحت تکفل والدین شهداء بوده‌اند(پس از فوت والدین).
   ه‍- برادر و خواهر شهید دارای معلولیت جسمی، حرکتی، ذهنی، محجور،‌ دارای بیماری‌های خاص یا صعب‌العلاج پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران.
   و- همسران مطلقه شهداء که فرزند یا فرزندان شهید را حداقل ۱۵ سال نگهداری نموده‌اند با تأیید بنیاد شهید (ماهیانه معادل دو سوم حقوق کارکنان دولت).
   ۳- در ماده۵۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران پس از عبارت” آزادگان”عبارت “و فرزندان شهداء” اضافه می‌گردد.
   ۴- سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلفند نسبت به تامین و پرداخت صددرصد (۱۰۰%) سرانه بیمه عمر و حوادث والدین، همسر و فرزندان شهداء جانبازان و آزادگان فاقد پوشش بیمه عمر و حوادث اقدام نمایند.
   ۵- دولت مکلف است به منظور حمایت و تجلیل از رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان زیر ۲۵ درصد جانبازی و آزادگان با کمتر از شش‌ماه سابقه اسارت و همسران و فرزندان آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.
   الف- تأمین و پرداخت یا معافیت حداقل ۳۰ درصد هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، دوره های شبانه دانشگاههای دولتی، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های مورد تایید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.
   ب- بهره‌مندی رایگان از خدمات مراکز فرهنگی عمومی و ناوگان حمل و نقل شهری.
   ج- معافیت از پرداخت ۳۰ درصد هزینه از طریق هر یک از شرکت های دولتی و خصوصی هواپیمایی، ریلی و دریایی در سفرهای داخلی و عتبات عالیات برای یک‌بار در سال.
   د- شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان اوقاف و امور خیریه مکلفند به منظور ارج نهادن به والدین، همسران و فرزندان شهداء و آزادگان و همسران و فرزندان آنان، جانبازان و همسران و فرزندان جانبازان بیست‌و پنج‌درصد و بالاتر و رزمندگان با سابقه حضور ۶ ماه و بالاتر در جبهه را در امامزادگانی که دفن اموات در آنها مجاز می‌باشد و آرامستان‌ها بدون اخذ هزینه اقدام نمایند.
   ه‍- بهره‌مندی از انشعاب رایگان آب، فاضلاب، برق و گاز برای یک بار در واحدهای مسکونی.
   و- بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر (فقط برای رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس).
   ۶- در بند الف ماده۳۱ قانون جامع خدماتی ایثارگران پس از عبارت جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد عبارت جانبازان و فرزندان جانبازان و آزادگان و فرزندان آزادگان و رزمندگان و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه اضافه می شود.
   ۷- متن زیر به‌عنوان ماده (۵۹) مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق می‌شود.
   «قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند، سی درصد (۳۰%) از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%) ، آزادگان با داشتن حداقل سه‌ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.»
   ۸- در صورتی که دریافتی ایثارگران و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۱۲ماه سابقه حضور در جبهه مشمول صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی دیگری گردد بازنشستگی در هر صندوق به طور مستقل انجام می‌گردد و با تحقق بازنشستگی این افراد در هر صندوق از مستمری بازنشستگی آن صندوق بهره‌مند می‌گردند.
   ۹- ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان با حداقل ۱۲ماه سابقه حضور در جبهه برای یک بار از پرداخت ما به التفاوت برای ۱۵ سال سنوات بیمه ای ناشی از تغییر صندوق بیمه و بازنشستگی معافند. این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق منتقل الیه از دولت منظور و توسط دولت پرداخت و تسویه می‌شود.
   ۱۰- متن زیر به انتهای بند (۱) قانون خدمت وظیفه عمومی و دو تبصره به بند (۳) ماده (۴۵) قانون الحاق می‌شود:
   درصورت تایید ستاد فرماندهی کل قوا:
   – فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هرماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
   – فرزندان آزادگان به ازای هرماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
   – فرزندان جانبازان به ازای هردرصد جانبازی یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
   تبصره- بهره‌مندی فرزندان جانبازان بر اساس درصد جانبازی صادره از کمیسیون عالی پزشکی نیروهای مسلح یا بنیاد شهید اقدام می‌گردد و در خصوص آموزش خدمت نظام وظیفه براساس مقررات ستاد کل نیروهای مسلح عمل می‌گردد.
   ۱۱- به ماده ۵۶ قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران عبارت رزمندگان با حداقل ۱۲ ماه حضور در جبهه اضافه می‌گردد.
   ۱۲- به ماده ۳۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پس از عبارت “کسورات بازنشستگی سهم اسراء و آزادگان و جانبازان” عبارت “فرزندان شهداء و رزمندگان با حداقل ۲۴ ماه حضور در جبهه” اضافه می‌شود.
   ۱۳- فرزندان شهداء از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز ۵۰ درصد و بالاتر به استثنای تسهیلات خودرو، حق پرستاری، کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان فرزند شهید نمی‌شود.
   ۱۴- عبارت ذیل به ماده ۶۰ قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اضافه می شود:
   بعد از عبارت “جانبازان و آزادگان” عبارت “همسران و فرزندان شهداء” اضافه می‌شود.

 • باسلام در مقطع متوسطه ۲ کار میکنم میتوانم با ۲۶سال سابقه کار بازنشسته شوم واز این قانون جدید ۵سال ارفاق استفاده نمایم.

 • با سلام ایا بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی حانبازان با بند (ت) ما ده ۲۸ قانون برنامه پنجساله ششم که از تایخ ۱۳۹۶/۲/۶ قابلیت احرایی دارد امکان پذ یر است چون دولت مکلف به پرداخت کسورات سنوات ارفاقی بابت حقوق وسنوات شده است. لطفا راهنمایی بفر مایید . با تشکر

 • سلام ایا جانازان می توانند از تبصره یک بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگی بدون شرط سنی با ۲۵ سال سنوات استفاده کنند سنوات و حقوق بازنشستگی چکونه محا سبه می شود با تشکر

 • سلام خسته نباشید پدر من ۲۲ دوماه جبهه دارد آیا امتیازی به اینجانب تعلق می گیرد در ضمن با ۲۰ سال سابقه و ۵۲ سال سن نیروی قراردادی می تواند بازنشسته شود

  • نویسنده

   در حکم حقوقی امتیازی تعلق نمی گیرد
   در خصوص بازنشستگی به تامین اجتماعی مراجعه نمایید

 • با سلام با توجه به تصویب دوباره قانون بازنشستگی پیش از موعد می توانم با ۲۹ سال سابقه در خواست بازنشستگی بدهم ممنون از راهنمایتان

  • نویسنده

   اگر چنانچه قبل از استخدام بوده صرفا می توانید با پرداخت کسورات آن از سوابق بازنشستگی آن بهره مند گردید که معمولا به صرفه نمی باشد

 • با سلام اینجانب قبلا سوال پرسیدم ایا جانباز با ۲۵ سال سابقه بدون شرط سنی می تواند از تبصره یک ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری برای بازنشستگی استفاده کند شما جواب دادید خیر نمی تواند ولی بنده با ۲۸ سال سابقه تقا ضا دادم و موافقت شده ولی در حکم سنوات ارفاقی را حساب نکردند چون جانباز ۲۵ درصد می باشم ایا می توانم بر اساس بند چ ماده ۶۸ قانون اعاده به خدمت جانبازان در برنامه ششم دوباره تقا ضای برگشت به کار بدهم و در اذر ماه ۹۷ با ۵۰ سال سن دوباره از قانون مشا غل سخت برای بازنشستگی استفاده کنم چون سه سال و نه ماه سنوات ارفاقی شاملم می شود با تشکر

  • نویسنده

   سلام ایا جانبازان می توانند از تبصره یک بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگی بدون شرط سنی با ۲۵ سال سنوات استفاده کنند سنوات و حقوق بازنشستگی چکونه محا سبه می شود با تشکر
   سوال قبلی شما🖕
   پاسخ سایت:
   خیر
   قانون مورد اشاره شما:
   ماده ۱۰۳- دستگاه اجرایی با داشتن یکی از شرایط زیر می‌تواند کارمند خود را بازنشسته نماید:
   الف) حداقل سی‌سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی‌و‌پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.
   سوال قبلی شما هیچ ارتباطی به قانون ذکر شده ندارد
   البته تبصره یک در اسفند ۹۵ اصلاح شد و چانبازان با مدرک لیسانس می توانند تا ۳۵ سال بمانند.
   شما احتمالابا قانون بارنشستگی جانبازان با سنوات ارفاقی بازنشسته شده اید نه با بند الف ماده ۱۰۳.
   البته احیانا با آخرین رقم حکم بازنشست شده اید نه میانگین ۲ سال

   اما در خصوص برگشت بکار :
   تا پایان سال ۹۵ صرفا جانبازانی می توانستند به کار برگردند که سنوات تا ۳۰ سال را پر نکرده باشند
   اما از ابتدای سال ۹۶ جانبازانی که با سنوات ارفاقی بازنشست شده باشند نمی توانند بازگشت داشته یاشند و صرفا همکارانی که لیسانس بوده و بازنشست شده می توانند مجددا به کار بازگشته و تا ۳۵ سال ادامه دهند

   مطلب آخر این که
   با توجه به حجم زیاد درخواست جانبازان بازنشسته و عدم تامین بودجه در حال حاضر وزارتخانه درخواستهای بازگشت به کار را به علت عدم وجود اعتبار و بودجه مسکوت گذاشته است

   شرایط اعاده بکار جانبازان بازنشسته مطابق بند «چ» ماده ( ۸۷ ) قانون برنامه ششم توسعه (بخشنامه شماره ١۵٩٨۴/٣/۵٣۰١١ مورخ ٢١/۶/١٣٩۶ بنیاد شهید و امور ایثارگران)

   مدیر کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ها

   در پاسخ به سئوال های مطرح شده از سوی بنیاد استانها در ارتباط با نحوه اجرائی نمودن بند “چ” ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و شرایط اعاده به خدمت جانبازان بازنشسته توضیحاتی در شرح ذیل حضورتان ایفاد می گردد.

   ١- جانبازان بازنشسته که به هر نحو با استفاده از سنوات ارفاقی (اعم از سنوات ارفاقی مربوط به قانون بازنشستگی پیش از موعد جانبازان – سنوات ارفاقی قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت – سنوات ارفاقی مربوط به مقررات موجود در صندوقهای بازنشستگی ذیربط و … ) بازنشسته شده اند مشمول اعاده به خدمت موضوع بند “چ” ماده ۸۷ قانون مزبور نمی باشند.

   ٢- جانبازان بازنشسته فاقد مدرک تحصیلی لیسانس که با سنوات خدمتی ۳۰ سال تمام بازنشسته شده اند مشمول اعاده به خدمت موضوع بند “چ” نمی باشند.

   ٣- جانبازان موضوع بند فوق (بند ۲) که با سنوات خدمتی کمتر از سی سال بازنشسته شده مجازند با رعایت سایر شرایط و مقررات اعاده به خدمت و کسری خدمت خود تا ۳۰ سال را تکمیل و سپس بازنشسته شوند.

   ۴- جانبازان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر که با سنوات خدمت سی سال تمام و یا با سنوات کمتر از سی سال بازنشسته شده میتوانند اعاده به خدمت و با تکمیل خدمت خود تا سی و پنج سال ادامه خدمت و سپس بازنشسته شوند.

   ۵- شرط اعاده به خدمت کلیه جانبازان بازنشسته مشمول بند “چ” دارا بودن سن کمتر از ۶۵ سال می باشد.

   ۶- جانبازان مشمول اعاده موضوع بند “چ” چنانچه در زمان بازنشستگی قبلی خود پاداش دریافت نموده اند نیازی به استرداد مبلغ پاداش ندارند و در پایان تکمیل سنوات خود تا ٣۰ یا ٣۵ سال صرفا پاداش مدت زمان همکاری و حضور مجدد ( بعد از اعاده به خدمت ) به آنان تعلق می گردد.

   حجت اله امانی- مدیر کل اشتغال و کارآفرینی

 • باسلام بنده درمدارس استثنایی به مدت۸سال با آموزش وپرورش استثنایی همکاری کردم وبرابر باسنوات خدمتی باید درتاریخ ۹۵/۶/۳۰بازنشسته می شدم اما باحتساب سنوات ارفاقی استثایی که به ازای هرسال ۷۲روز به سنوات اضاف می شد بنده درتاریخ ۹۴/۹/۱۳باید بازنشسته می شدم ازآن تاریخ کسورات بازنشستگی ازفیش حقوقی ام قطع شد ولی من بنابه درخواست اداره مربوطه به علت کمبود نیروتا تاریخ ۹۶/۹/ مشغول کاربودم اماازاین تاریخ وه بازنشسته شدم مبلغ ۵۳۰۰۰۰۰تومان بابت کسورات سنوات ارفاقی این ۸سال اداره کل آموزش وپرورش به صندوق بازنشستگی باید پرداخت نمایند تاصندوق بازنشستگی احکام بنده راصادرکند ولی اداره کل می گویند مااعتبار نداریم به بازنشستگی می گویند حکم مرا به صورت عادی صادرکند که اگراینطور بشود من باید ۲۷۰۰۰۰۰تومان بابت سهم کارفرما راپرداخت نمایم وسختی کاربابت استثنایی ازحکمم کسر بشه بعد ۲درصد بعدازبازنشستگی به من تعلق نمی گیرد لطفا راهنمایی بفرمایید من باید چکارکنم

 • باسلام محاسبه حقوق بازنشستگی+محاسبه پاداشت پایان خدمت + محاسبه صندوق ذخیره فرهنگیان .ممنون میشم اگه پاسخ دهید.

  • نویسنده

   حقوق بازنشستگی میانگین ۲ سال با ضریب آخرین سال
   بندهای مشمول کسور حکم ضربدر سنوات
   صنوق ذخیره به سایت صندوق مراجعه فرمایید

 • با سلام بنده امروز یک بخشنامه ای را در باره بازنشستگی در یکی از کانال تلگرامی دیدم تاریخش هم ۹۶/۱۰/۲۷بود مبنی بر اینکه دوران تحصیل متهعدین خدمت جز سابقه محسوب نمی شود و حتی گفته بود قانون سال ۶۹ در این باره فاقد اعتبار است با توجه به اینکه بنده دانش اموخته دانشسرا هستم خیلی نگران شدم تو را خدا اگه اطلاعاتی دارین منو راهنمایی کنید

  • نویسنده

   تبصره ۲- دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل از استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی آموزشی یا معادل آن توسط کارمندان طی شده یا می شود، جزء سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمی‌گردد. حکم مندرج در قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش -مصوب ۱۳۶۹- از این جهت فاقد اعتبار است.

 • با سلام مجدد ابن بخشنامه که امده در باره اینکه طول مدت تحصیل جز سابقه نباشد برای متعهدین خدمت دبیری و تربیت معلم و دانشسرا در اخرین اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری امده .من نتونستم بخشنامه را ارسال کنم ولی خبر گزاری فارس اخرین اصلاحیه مدیریت خدمات کشوری و زده شما میتونید از اونجا ببینید متاسفانه این در ماده ۵۱ و یا ۵۲ بود من خیلی نگرانم اگه تونستید پس از مطالعه اون قانون منو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • این تبصره ۲ ممظورش چیه یعنی ما که دانش اموخته دانشسرا هستیم و چهار سال تحصیل و برامون سابقه زدن از حکم دوباره کم میشه

 • بنده جانباز ۳℅درسال۸۹بازنشسته شدم با۳۰سال سنوات مدرک لیسانس. مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی تقاضای اعاده به کار باتوجه به بند(چ)ماده۸۷برنامه ششم رابه اداره داده ام بانامه بنیاد شهید اما جواب درستی نمی دهند.

 • با سلام، آیا برای افراد فوق لیسانس به بالا که تمایل به ادامه خدمت دارند، پس از ۳۰ سال خدمت و پرداخت کسورات بازنشستگی ۳۰ سال، پرداخت مالیات همچنان ادامه دارد؟ یا باید قطع شود؟

  • نویسنده

   مالیات کماکان کسر می گردد
   سالی که همکار در آن بازنشسته می شود در تیرماه سال آینده با مراجعه به اداره مالیاتی و همراه داشتن حکم برقراری حقوق بازنشستگی، مالیات همان سال به او برگردانده می شود

 • با سلام. اگر همکاری با مدرک کارشناسی ارشد بالای سی سال شاغل باشد، آیا علاوه بر حذف کسورات بازنشستگی، مالیات هم از او باید کسر گردد؟ در بعضی از استان ها ، بالای سی سال مالیات کسر نمیشود. ممنون از شما.

  • نویسنده

   مالیات کماکان کسر می گردد
   سالی که همکار در آن بازنشسته می شود در تیرماه سال آینده با مراجعه به اداره مالیاتی با همراه داشتن حکم برقراری حقوق بازنشستگی،مالیات همان سال به او برگردانده می شود

 • سلام من حدود ۷ سال سابقه ی کار دارم. برای بازخرید کردن چه کار باید بکنم؟؟؟ فرزند جانباز هستم. و البته توی این مدت مرخصی (ماموربتحصیل) هم داشتم. خواهشمندم راهنمایی بفرمائید.

 • سلام قبلا در جواب بنده و همکار دیگری بازنشستگی با پیش از نوعد جانبازان را بخاطر مشکلات مادی وزارت با۵۰سال سن امکان پذبر دانستید ولی ظاهر. در اینصورت ادارات احکام را میانگین دوسال محاسبه میکنند نه اخرین حکم.گرچه دلیلش را اعلام نمیکنند ولی ایجاد مشکل میکنند.درصورتی که این اقدام قانونی نیست بفرمایید تا حداقل بعدا از طریق دیوان اقدام کنم.چون در۹۷ امکان استفاده از این قانون برایم وجود دارد

  • نویسنده

   ادارات در هر حال با میانگین عمل می نمایند
   سازمان بازنشستگی حکم را بر اساس آخرین حکم شاغلی عمل می نماید
   جهت اطلاع بیشتر از سازمان بازنشستگی استان خود پیگیری نمایید

 • با سلام دو سوال داشتم
  ۱-در خصوص محاسبه امتیاز حق شاغل سابقه کمتر از یک سال هم دارای امتیاز هست یانه
  ۲-در هنگام بازنشستگی معلمان معمولا آخرین حکم به تاریخ برای مثال ۹۶/۱/۱ برابر ۲۹ سال و ۶ ماه بوده که سیستم پرسنلی محاسبه ستبقه را بر ۲۹ سال محاسبه کرده حال چنین شخصی در مهر ماه با ۳۰ سال بازنشسته میگردد ولی امور اداری یک سال افزایش را در آخرین حکم اعمال نمی کند دراین حالت محاسبه پاداش بازنشستگی مبنا حکم صادره به تاریخ ۹۶/۱/۱ میگردد و در حقیقت به اندازه یک سال امتیاز سنوات خدمت و در صورت داشتن مدیریت در محاسبات لحاظ نمی شود آیا نمی بایست امور اداری به تاریه ۹۶/۶/۳۰ حک پایانی بزند تا این اجحاف در حق همکاران صورت نپذیرد با تشکر

  • نویسنده

   کمتر از سال محاسبه نمی شود
   نیازی به صدور حکم نیست و کلیه محاسبات تا تاریخ ۹۶/۷/۱ انجام می شود

 • سلام وضمن تشکر در خصوص سوال دوم منطور بنده از طرح ان مربوط به حکم اشتعال بوده و در مهرماه فرد ۳۰ سال راتمام کرده ولی مبنای محاسبه پاداش ومرخصی ذخیره براساس حکم ۹۶۰۱۰۱ قرار میگیرد که دراین حالت سابقه یکسال در آن لحاط نشده است

  • نویسنده

   مبنای محاسبه آخرین حکم زمان اشتغال است و افزایش امتیاز حق شاغل در ۱/۱ می باشد
   چنانچه سال آخر محاسبه شود ۷ امتیاز به سوابق افزوده می گردد یعنی برای ۳۰ سال پاداش حدود ۳۰ هزارتومان موثر است

 • با سلام وتبریک سال جدید
  چنانچه مستحضرید در سال ۸۸ بندی تحت عنوان تفاوت تطبیق در احکام درج شد و لکن در سال ۹۰ طی احکام جداگانه برای افرادی که در سال ۸۸ در پستهای مدیریتی بودند و همچنین ایثارگران تحت عنوان مابه التفاوت تطبیق مدیران و ایثارگران زده شد حال در زمان بازنشستگی صندوق بازنشستگی نسبت به کسر ارقام مذکور از احکام اقدام و ملاک را مبلغ مندرج در احکام سال ۸۸ تعیین می نماید که دراین صورت مبالغ مزبور که طی این سالها کسورات قانونی نیز از آنها کسر گردیده در محاسبه دوسال آخر لحاظ نمیگرددلطفا دراین خصوص راهنمایی فرمائید

 • با سلام
  حال با توجه به عدم قبول افزایشات مربوط به ایثارگران ومدیران تکلیف کارمند چیست و دستگاه آموزش وپرورش چرا دراین رابطه فکری نمی کند قانون صندوق جدا از دستگاههای اجرایی است پس چرا به کارمندان در زمان اشتعال این مسائل گفته نمیشود؟
  امتیاز حق سرپرستی در محاسبه حق شاغل برای یک سال چند می باشد تا آنجایی که از احکام صادره آموزش وپرورش مستفاد میشود این امتیاز برابر ۵۲/۵ برای هرسال سرپرستی است ولکن این مورد هم از طرف صندوق بازنشستگی مورد موافقت قرار نمیگیرد

  • نویسنده

   صندوق بازنشستگی از آموزش و پرورش جدا بوده است.
   تا ۹۶/۱/۱امتیاز مدیریت۵۲٫۵ و از ۹۷/۱/۱ امتیاز مدیریت۷۸٫۲۵ می باشد
   صندوق بازنشستگی در خصوص حق شاغل صرفا آن را از نظر سقف۷۵درصد کنترل می نماید

 • با سلام

  و احترام

  …… ایا جانبازان ۲۰ درصد و ۷ماه حضور در جبهه با سابقه ۲۶ سال کار و سن ۵۰ سال می توانند از بازنشستگی پیش از موعد همراه با سنوات ارفاقی خدمات ایثارگران استفاده نمایند

 • با سلام و احترام و تشکر فراوان از پاسخگویی سریع شما ……لطفا بفرمایید که جانبازان ۲۰ درصد که ۳سال ارفاق می گیرند نیازی به پرداخت وجهی جهت این ۳ سال دارند یا خیر ؟در صورت مثبت بودن پاسخ این مبلغ به چه میزان است.باسپاس

  • نویسنده

   بالای ۵۰سال سن نیاز به واریز مبلغ توسط ادارات نمی باشد
   حقوق مدت ارفاق بانضمام ۲۲٫۵ درصد کل مبلغ

 • با اهدا سلام ودرود بیکران بر شما واقعا زبان قاصر هستش از بزرگوارى شما تشکر کنه که بدون هیچ چشم داشتى به سوال همکاران جواب میدهید 
  استاد عزیز اى کاش طریقه ى پید ا کردن جواب هایمان را در این کانال وزین وخوبتان توضیح  دهید تا کمتر مزاحمتان بشویم  سوال من این است  که ایا در هنگام بازنشستگى چه مواردى از حکم کم میشود  وهمچنین من یکسال جهت ادامه تحصیلم مرخصى پاره وقت گرفتم ایا جز سنوات تدریسم  محسوب میشود  بى نهایت از بزرگوارى شما متشکرم

  • نویسنده

   سلام
   الطاف همکاران بزرگواری چون شما ما را به ادامه مسیر امیدوارتر می کند.
   با توجه به اینکه هزینه راه اندازی و نگهداری یک سایت بالا می باشد و سایت با هزینه شخصی (حقوق معلمی) اداره می شود قطعا سطح خدمات سایت بسیارپایین می باشد
   حقوق بازنشستگی براساس میانگین دوسال آخر محاسبه می شود(میانگین دوسال با ضریب آخرین سال)
   حقوق بر مبنای ۳۰ روز محاسبه می شود اما به ازای هر سال بیش از ۳۰ سال، دو نیم درصد به حقوق محاسبه شده افزوده می شود
   چنانچه به ازای مامور به تحصیل پاره وقت جبران تدریس داشته باشید جز سنوات تدریس به نسبت محسوب می شود

 • سلام مادر من با ۲۴سال وچند ماه خدمت در پایان سال تحصیلی امسال یعنی تابستان ۹۷ میتواند بازنشسته شود؟

 • با سلام و احترام.سوالی داشتم خدمتتون بنده با۵۱ سال سن و ۲۷ سال سابقه با۲۰ درصد جانبازی می توانم از سه سال ارفاق جهت بازنشستگی استفاده کنم وسوال دوم اینکه می گویند جهت بازنشستگی وارفاق این ۳ سال مبلغی باید پرداخت کنم این درست است یا غلط؟

 • با سلام و قبولی طاعات و عبادات
  من از اسفند ۹۶ بازنشسته میشدم ولی چون مدیر مدرسه بودم تقاضا شد تا شهریور ۹۷ در پست خود ادامه خدمت دهم .آیا کسورات بازنشستگی هنوز هم باید از حقوق من کم شود ؟

 • با سلام و تبریک سال نو
  بازنشستگی بنده در تاریخ ۱۶ دی۹۷ (سی سال پر شده) می باشد ولی به درخواست منطقه تا پایان سال تحصیلی هستم آیا در محاسبه پاداش و حقوق بازنشستگی حکم سال ۹۸ هم محاسبه میشود

 • با سلام ؛ این جانب در اسفند ۹۷ باز نشست شده ام . ولی با لای ۳۰۰۰ ساعت دوره تخصصی و عمومی
  ضمن خدمت را گذرانده ام و امتیازی به آن صورت تا کنون دریافت نکرده ام . آیا در ایام باز نشستگی محاسبه نمی گردد . چون برای این دوره ها بسیار هزینه و زحمت کشید ه ام .

  • نویسنده

   سلام
   ضمن خدمت تا ۱۰۰۰ ساعت در حق شاغل موثر است که در حقوق بازنشستگی محاسبه شده است.

  • نویسنده

   بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته،نوارمرزی،سایر فیش حقوقی در میانگین محاسبه نیست.
   همچنین عائله مندی و اولاد نیز جداگانه در فیش حقوقی بازنشستگی می آید.

 • باعرض سلام وخداقوت.حضورتان دوسئوال درباره ی بازنشستگی دارم:
  ۱-کدامیک ازبندهای حکم دربرقراری پاداش پایان خدمت مئوثراست؟ ۲- کدامیک ازبندهای حکم دربرقراری حقوق بازنشستگی مئوثراست؟باتشکرودعای خیر

  • نویسنده

   سلام
   حق شغل، حق شغل حرفه ای و حق شاغل، فوق العاده شغل،حق مدیریت، تفاوت تطبیق ،فوق العاده ویژه (در صورت وجود) ، سختی کار،ایثارگری، و تفاوتهای سال ۹۸

 • باسلام. آیاتفات تطبیق درپاداش بازنشستگی موثراست؟

  آیامبلغ تفاوت تطبیقی که درحکم بازنشستگی واردمی شود، فقط مربوط به سال ۸۸ است ؟زیرابرخی افراددرسال ۸۸ مدیریت داشته ودرسال بعدکه آموزشی شده اند،مبلغی به این تفاوت تطبیق اضافه شده وپس ازآن ثابت مانده است.حال مثلا اگردرسال جاری بازنشسته شوند،کدامیک ازاین ارقام تفاوت تطبیق واردحکم بازنشستگی می شود؟باسپاس فراوان

 • با سلام وعرض خسته نباشید. لطفا بفرمایید افرادی که بالاتراز سی سال خدمت می کنند میزان افزایش دوونیم درصد به ازا ی هرسال که وارددرحکم بازنشستگی می شود ،دقیقابراساس کدامیک از بندهای حکم زمان اشتغال می باشد؟باتشکرفراوان

  • نویسنده

   بر اساس میانگین و فرمول زیر
   میانگین حقوق دوسال (حقوق بازنشستگی)ضربدرتعدادروزتقسیم بر۳۶۰ضربدردوونیم درصد
   تعداد روز=مازاد بر۳۰

 • با سلام.
  بنده مهر ۹۷ با ۳۱ سال سابقه بازنشسته شدم. ایا با این بخشنامه جدید یک مقطع بالاتر برای رزمندگان، شامل بنده هم میشود؟ ضمنا ۲۰ ماه جبهه داوطلبانه دارم.ممنون

 • سلام. اینجانب با سنوات ۳۱ سال و پرداخت بیمه ۳۱ ساله اگر امسال خودم را بازنشسته کنم حقوقم ۳۱ روزه خواهد بود و یا پاداش من به ازای ۳۱ ماه خواهد شد؟؟

 • با سلام به مدت ۳ ماه به تهران منتقل شده بعد از سه ماه به شهرستان برگشتم سوال
  آیا حق کلانشهر به من تعلق می گیرد یا خیر؟

 • سلام آیا بازنشستگی بیش از موعد برای خانمها ۲۵ سال واقعیت داره امور اداری منطقه پرسیدم گفتند چنین بخشنامه ای نیامده است

 • با سلام آیا برای افزایش ۲/۵ درصد اضافه حقوق بازنشستگی بابت ۳۱ سال حق بازنشستگی باید ۳۱ سال کسر شود و یا همان ۳۰ سال کفایت می کند
  با تشکر از شما

 • با سلام و تشکر از زحمات شما
  آیا در پاداش بازنشستگی تفاوت تطبیق و حق مدیریت لحاظ می شود
  لطفاً مواردی که شامل پاداش بازنشستگی نمی شود مشخص می فرمایید ممنونم

  • نویسنده

   سلام
   ۱- بدی آب و هوا ۲- کمترتوسعه یافته۳- نوار مرزی۴-عائله مندی و اولاد ۵- تفاوت تطبیق سال ۹۲(سایر فیش حقوقی)

 • با سلام و تشکر از پاسخ شما
  منظور از تفاوت تطبیق سال ۹۲ چیه لطفاً یک توضیح مختصر بفرمایید
  از لطف شما سپاسگزاریم

 • با سلام ایا صندوق بازنشستگی با محاسبه فوق العاده ویژه طرح معلم تمام وقت موافت کرده چون اموزشی رتبه بندی دارن ودر دوسال برای حقوق و پاداش محاسبه میکنه؟

  • نویسنده

   سلام
   فعلا سازمان بازنشستگی اعلام کرده که فرد باید۵سال از ویژه تمام وقت استفاده کرده باشد.

 • با سلام و احترام اگر ایثارگری با ۲۸ سال سابقه خدمت از ۲ سال سنوات ارفاقی استفاده کند با سی روز حقوق بازنشسته شود حال پاداش بازنشستگی همان ۳۰ سال محا سبه می شود یا ۲۸ سال؟ممنون از پاسخگویی

 • سلام وخسته نباشید
  آیا بازنشسته های داخل مهر ماه رتبه بندی می شوند چطور وچه مزایایی دارند؟
  بنده با مدرک لیسانس معاون مدرسه ونمره ارزشیابی بالایی دارم و ضمن خدمت کافی دارم حدودا اگر رتبه بندی شامل حامل بشود مبلغ آن چقدر می شود ؟ ممنون

 • آیا معلمانی که اول مهر ۹۸ بازنشست شدند شامل رتبه بندی می شوند یانه لطفاٌ زود جواب بدین ممنون اززحماتتان

 • با سلام وتشکر از زحمات شما.ملاک محاسبه حقوق بازنشستگی جانبازانی که از سنوات ارفاقی استفاده می کنند ۲سال اخر خدمت می باشد یا اخرین حکم دریافتی در همان سال بازنشستگی؟

 • سلام.بنده الان ۱۹سال و پنج ماه سابقه کار دارم یعنی اول مهر ۹۹بیست سال کامل میشود. به خاطر شرایط جسمی و دلایل دیگه قادر به ادامه کار نیستم. خواستم امسال درخواست بازنشستگی زودتر از موعد بدم با هرچند روز حقوق که قبول کنن. و اگر نشد مجبور به بازخریدم. خواهش میکنم در مورد این دو راه حل اگه میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

 • با سلام و عرض ادب .ملا ک محاسبه حقوق بازنشستگی جانبازانی که با سنوات ارفاقی بازنشست می شوند میانگین حکم ۲ سال اخر خدمت می باشد یا اخرین حکم در سال بازنشستگی؟

  • نویسنده

   بازخرید می توانید درخواست بدهید
   امابا توجه وضعیت مالی فعلی احتمال موافقت کم می باشد.
   البته استعفا راه دیگری است که به شما هیچ مبلغی تعلق نمی گیرد.
   در هر حال پس از استعفا یا بازخریدی می توانید تا ۵ سال کسور به سازمان بازنشستگی پرداخت نموده وبا ۲۵ سال بازنشسته شوید.

  • نویسنده

   البته پیش از هر اقدامی می توانید سوالات خود را از سازمان بازنشستگی استان خود بپرسید.

 • با عرض سلام وخستهدنباشید
  آیا حق اولاد وعائله مندی فرهنگیان بازنسته را آموزش وپرورش پرداخت می کند یا صندوق بازنشستگی؟
  در افزایش حقوق سالانه کدام بند های های حکم حقوقی بازنشستگان فرهنگی راشامل می شود منظورم حق اولاد و عائله مندی هم شامل افزایش سالانه می شود؟
  از پاسخ شما بسیار سپاسگزادم.
  بسیار

  • نویسنده

   سلام
   عائله و اولاد را سازمان بازنشستگی پرداخت می کند.
   حقوق بازنشستگی یک بند بنام حقوق دارد.
   عائله مندی و اولاد نیز بندهای بعدی می باشد که برای شاغل و بازنشسته یکسان عمل می شود. و همه ساله افزایش دارد.

 • سال ۹۴ رتبه بندی شامل بازنشستگان ۹۴/۷/۱ شد برای پاداش حالاهم باید حداقل شامل بازنشستگان ۹۸/۷/۱ بشود اینها بعداز ۳۰ سال خدمت باید اینقدر مورد بی مهری قرار بگیرند موضوع را پیگیری فرمایید وجواب بدهید متشکرم

 • با سلام وعرض ادب
  ۱_ بنده بازنشسته پنجم مهر نودوهشت هستم رفاه ناحیه برای بیمه تکمیلی یک ماه کامل کسر کرده است و از آن صندوق بازنشستگی برای ۲۶ روز معوقه کسر کرده است به رفاه مراجعه کردم جواب قانع کننده ای نمی دهد مگر می شود برای مهر هم صندوق و هم اداره بیمه تکمیلی کم کند لطفا راهنمایی کنید.
  سوال دو: آیا بنده هم رتبه بندی می شوم در صورت رتبه بندی ایا پاداش پایان سال من با آخرین حکم رتبه بندی محاسبه می شود.
  بانهایت ادب واحترام

  • نویسنده

   سلام
   معمولا بازنشستگی در وسط ماه چنین مشکلاتی برای همکاران بوجود می آورد.

   مشمول رتبه بندی می شوید و پاداش قابل محاسبه است.

 • به نام خدا
  با سلام و احترام – بنده پیشنهادی دارم اگر ممکن است بررسی فرمائید .
  به افرادی که در دانشسراهای دوره ۴ ساله تحصیل کرده اند و بعد از استخدام هم برای ادامه تحصیل مامور به تحصیل شده اند اختیار داده شود که دوران مامور به تحصیلی را در صورت موافقت خود و منطقه خدمتی مبنی بر نیاز ادامه خدمت دهند یعنی در واقع دوران مامور به تحصیلی از سابقه بازنشستگی آنها حذف گردد . اجباری نباشد بلکه اختیاری باشد به شرطی که سن فرد به بازنشستگی نرسیده باشد و منطقه هم به خدمت او نیاز داشته باشد .

 • با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  با توجه به اینکه بنده قبلا ازشما در موردرتبه بندی سوال کردم که بازنشسته ۹۸/۷/۵ می باشم شما فرمودید رتبه بندی شامل حال شما می شود که در تاثیرندارد اما در پاداش موثر است .چون کسی در این مورد چیزی اطلاع رسانی نمی کند خواهشمند است راهنمایی کنید که من چکاری باید انجام دهم نیازی هست جهت تکمیل فرم های مربوطه جایی مراجعه کنم سایتی ثبت نام کنم .
  بسیار سپاسگزام از محبت شما استاد گرامی

 • محمد wrote on 30 دسامبر, ۲۰۱۹, ۲۱:۲۳
  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  با توجه به اینکه بنده قبلا ازشما در موردرتبه بندی سوال کردم که بازنشسته ۹۸/۷/۵ می باشم شما فرمودید رتبه بندی شامل حال شما می شود که در حقوق شما تاثیرندارد اما در پاداش موثر است .چون کسی در این مورد چیزی اطلاع رسانی نمی کند خواهشمند است راهنمایی کنید که من چکاری باید انجام دهم نیازی هست جهت تکمیل فرم های مربوطه جایی مراجعه کنم سایتی ثبت نام کنم . چون شنیده ها حاکی از آن است که باید فرم هایی تکمیل کنی ودر سایت ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام کنی.
  بسیار سپاسگزام از محبت شما استاد گرامی

 • رتبه بندی ادامه سال ۹۴ است چگونه آن موقع برای بازنشستگان ۹۴/۷/۱ شامل شد حالاهم با دلسوزی ودرایت مسئولین محترم شامل بازنشستگان ۹۸/۷/۱ بشود از اقدام نیک و خداپسندانتان متشکرم

 • سلام همکار امور اداری. با توجه به اینکه مهرماه سال ۱۴۰۰ بازنشسته خواهم شد و سابقه ی من به ۳۲ سال خواهد رسید و بعد از ۳۰ سال هم طبق قانون صندوق بازنشستگی از حقوقم پول کسر نمی کند سوالم این هست که آیا مبنا و محاسبه حقوق بازنشستگی همان دو سال آخر از ۳۰ خواهد بود یا دوسال آخر از ۳۲ سال؟

 • با سلام وعرض ادب
  خدمت شما ۲تا سوال داشتم
  ۱-بنده بازنشسته ۹۸/۷/۵ می باشم وقبل از اجرایی شدن رتبه بندی اداره محل خدمتم به من گفت که رتبه بندی شامل من می شود آیاالان که رتبه بندی در حال اجراست خواستم ببینم بطور قطعی شامل بنده می شود؟
  ۲ -اگر شامل بنده بشود پاداش با آخرین حکمی صادرمی شود محاسبه می شود ؟لطفا راهنمایی کامل بفرمایید.
  از زحمات شما ممنون

 • با عرض سلام وقت بخیر خدمت شما استاد بزرگوارم
  بنده قبلا چند بار مزاحم اوقات شما شدم
  با توجه اینکه بنده باز نشسته ۹۸/۷/۵می باشم واینکه رتبه بندی شامل من می شده جهت دریافت حکم اداره مراجعه کردم کارشناس امور اداری به من گفت حکم زدیم ولی ابلاغ برای همکاران مثل شما صادر نشده است واز ارائه حکم خودداری کرد من متوجه نشدم که چطوری حکم زده شده ولی ابلاغ صادر نشده است یعنی برای افرادی مثل بنده هستند لطفا راهنمائی کنید این مشکل حل شده یا نه؟
  ممنون

 • با سلام و عرض ادب
  بنده باز نشسته ۹۸/۷/۵ می باشم وبا توجه به اینکه رتبه بندی شامل حال من هم شده حکم کارگزینی هم برایم صادر شده ولی کارشناس ناحیه از ارائه آن به من خود داری می کند و می گوید ابلاغ برای شما صادر نشده .
  لطفا پاسخ دهید مفهوم این حرف چیست وچرا بعد از سی سال که بازنشسته می شویم متاسفانه همکاران شاغل با دیده حقارت نگاه می کنند و جواب صحیح نمی دهند البته خدمت شما عرض کردم که کارشناس ناحیه می گوید حکم صادر کرده ام ولی چون ابلاغ برای شما صادر نشده حکم به شما نمی دهم لطفا راهنمائی فرمایید . ممنون

 • سلام لطفا بفرمایید چه فرقی است بین بازنشسته اول مهر با بازنشسته دوم مهر مگر قرارنیست که رتبه بندی در ماه مهر به بعد اجرا شود پس چرا شامل اول مهری ها نباید بشود تازه وزیر محترم هم گفتن از اول فروردین اجرا ‌اعمال می‌شود پس چرا تا حالا احکام این عزیزان صادر نشده است لطفا پاسخگو باشید این بی عدالتی است خواهش می‌کنیم نگذارید حق ما ضایع شودباتشکر ما منتظر پاسخ وزیر یا شما هستیم 

 • باسلام
  همیشه لطفتون شامل شاغلین هست ماکه اول مهر۹۸بازنشست شدیم دولت محترم دست ودلبازشده ازیک طرف رتبه بندی اجراشداینم ازامتیازات فصل دهم (افزایش۵۰درصدی) پس گناه ما چیست وزیرهم که پاسخگونیست لااقل شما پیگیراین مسئله باشید.
  باتشکر

 • با سلام و عرض ادب
  بنده بازنشسته ۹۸/۷/۵هستم و حکم کارگزینی رتبه بندی برایم صادر شده است آیا صندوق یا سازمان بازنشستگی براساس حکم فعلی حکم جدیدی برایم صادر خواهد کرد ؟لطفا راهنمائی کنید چون حکم بازنشستگی آبان نودوهشت صادرشده و حکم رتبه بندی بیست وچهار دی صادر شده .
  بسیار ممنون

 • ببخشید در سوال بالا ،سختی کار معاون دبیر با۱۸ ساعت تدرس در هفته و ۱۸ ساعت معاونت مد نظر است .با تشکر از لطف شما.

 • سلام این همه سوال دریغ ار جواب وپیگیری از سوی مدیر محترم سایت که باید زبان گویای مخاطبین باشد امیدوارم موضوع بازنشستگان ۹۸ را همین امروز ازسوی مسئولین اپ واقای حاج بابایی جویاشوید واطلاع رسانی فرمایید سعه صدر وبزرگواریتان مزید امتنان وقدر دانی است

 • مدیر محترم سایت سلام لطف کنید موضوع رتبه بندی بازنشستگان ۹۸ را پیگیری فرمایید ما بازنشستگان ۹۸ منتظر اقدام خداپسندانه شما هستیم امیدواریم قبل از پایان هفته جاری با خبر خوشتان خیال بازنشستگان ۹۸ را در مورد رتبه بندی راحت فرمایید از مسئول محترم سایت خواهش می کنم موضوع را ازوزیرمحترم ویامعاونینش ویا آقای حاج بابایی که قول اجرای رتبه بندی بازنشستگان ۹۸ را داده بود جویا شوید ونتیجه را درهمین صفحه اطلاع رسانی فرماییدد ممنون با تشکر ایام عزت مستدام

 • سلام مدیر محترم امور اداری لطف کنید جواب رتبه بندی بازنشستگان ۹۸ را که وزیر محترم قول داده بود اعلام فرمایید ممنون

 • سلام مدیر محترم اموراداری وزیر محترم آموزش وپرورش قول داد که رتبه بندی برای بازنشستگان ۹۸ از فروردین ۹۸ اجرایی شود وجندین بار این قول را دررسانه ها اعلام نمود وفرمودند که تا قبل ازپایان سال اجرایی می شود سوالات بازنشستگان تاریخ ۷ مارس همین مورد می باشد خواهش میکنم پیگیری ونتیجه را با توجه به پایان سال اطلاع رسانی فرمایید با تشکر ازمحبتتان و آرزوی توفیق روز افزونتان

 • سلام خسته نباشید دو سوال داشتم از خدمتتون اول اینکه فوق العاده ویژه فروردین ۹۹اجرا می شود یا نه دوم همکاری که بیش از سی سال در حال انجام وظیفه است مالیات باید کم شود یا نه ؟

 • با سلام و عرض ادب نحوه افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته چگونه محاسبه می شود؟ منظورم شامل کدام بند احکام می شود؟
  آیا بازنشسته ها مقرری ماه اول دارند یا نه ؟
  بسیار سپاسگزارم

  • نویسنده

   خیر مقرری ندارند
   بازنشستگان معمولا از دو روش محاسبه می شود و هر کدام که بالاتر بود مد نظر قرار می گیرد.
   ۱- به صورت درصدی
   ۲- همسان سازی

 • حاجی بابایی با اشاره به نامه خود به معاون رئیس جمهوری در خصوص رتبه بندی معلمان، افزود: بنابر اظهارات وزیر در این نشست و وعده‌های صورت گرفته بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۸ تا اول مهر از مزایای رتبه بندی استفاده می‌کنند. با توجه به این که مبلغ ذکر شده در قانون بودجه ۱۳۹۸ شامل تمام فرهنگیانی که از ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شاغل بوده‌اند، می‌شود بنابراین فرهنگیانی که از فروردین تا مهرماه سال جاری بازنشسته شده‌اند، را شامل خواهد شد. معلمانی که در نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند نیز تقاضای بهره‌مندی از رتبه‌بندی را دارند، وزیر آموزش‌وپرورش گفته است که این مسئله در حال بررسی است و تلاش می‌کنند تا این گروه نیز مشمول رتبه‌بندی شوند. * پیگیری رتبه‌بندی برای بازنشستگان نیمه اول امسال

  وزیر آموزش و پرورش افزود: مشکل دیگر نیز درباره بازنشستگانی است که در نیمه اول سال بازنشسته شدند که چون رتبه‌بندی از اول مهر اعمال شد، این افراد تحت پوشش قرار نگرفتند.

  وی افزود: موافقیم که این افراد از امتیازات رتبه‌بندی برخوردار شوند و بر این اساس به هیأت ممیزه که در آیین‌نامه برای بررسی این موضوعات تعیین شده است، مأموریت دادم که با حداکثر مساعدت تلاش کنند تا همکارانی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند اعم از اینکه در نیمه اول یا نیمه دوم سال بازنشسته می‌شوند بتوانند از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند که البته هنوز قطعی نشده است اما امکان قانونی را بررسی می‌کنند. این همان مطلب است لطف کنید پیگیری ونتیجه راعلام فرمایید

 • بازنشسته اول مهر۹۸ هستم ازسال۹۳ عضو صندوق ذخیره بودم ولی فقط واریزی خودم را پرداخت کردند وئسهم دوئلت وسود واریز نشده است کجاباید پیگیری کنم

 • سلام مدیر محترم امور اداری لطف کنید سؤال ناشناس را درمورد رتبه بندی بازنشستگان ۹۸با توجه به مستندات را پیگیری وجواب دهید ۲۵ مارس ساعت ۹:۱۲ ازبزرگواریتان سپاسگزارم منتظر جواب مو ثق

  • نویسنده

   امتیازهای احکام دوسال آخر در ضریب آخرین سال ضرب شده و با توجه به روزهای موثر هر حکم میانگین ۲ سال به عنوان حقوق بازنشستگی در نظر گرفته می شود

 • حاجی بابایی با اشاره به نامه خود به معاون رئیس جمهوری در خصوص رتبه بندی معلمان، افزود: بنابر اظهارات وزیر در این نشست و وعده‌های صورت گرفته بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۸ تا اول مهر از مزایای رتبه بندی استفاده می‌کنند. با توجه به این که مبلغ ذکر شده در قانون بودجه ۱۳۹۸ شامل تمام فرهنگیانی که از ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شاغل بوده‌اند، می‌شود بنابراین فرهنگیانی که از فروردین تا مهرماه سال جاری بازنشسته شده‌اند، را شامل خواهد شد. معلمانی که در نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند نیز تقاضای بهره‌مندی از رتبه‌بندی را دارند، وزیر آموزش‌وپرورش گفته است که این مسئله در حال بررسی است و تلاش می‌کنند تا این گروه نیز مشمول رتبه‌بندی شوند. * پیگیری رتبه‌بندی برای بازنشستگان نیمه اول امسالوزیر آموزش و پرورش افزود: مشکل دیگر نیز درباره بازنشستگانی است که در نیمه اول سال بازنشسته شدند که چون رتبه‌بندی از اول مهر اعمال شد، این افراد تحت پوشش قرار نگرفتندوی افزود: موافقیم که این افراد از امتیازات رتبه‌بندی برخوردار شوند و بر این اساس به هیأت ممیزه که در آیین‌نامه برای بررسی این موضوعات تعیین شده است، مأموریت دادم که با حداکثر مساعدت تلاش کنند تا همکارانی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند اعم از اینکه در نیمه اول یا نیمه دوم سال بازنشسته می‌شوند بتوانند از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند که البته هنوز قطعی نشده است اما امکان قانونی را بررسی می‌کنند.جواب این همه وعده ها کی داده می شود لطف کنید پیگیری ونتیجه راعلام فرمایید

 • می دانید اعتباری که به رتبه بندی داده شد متعلق به سال ۹۸ بود چرا به بازنشستگان ۹۸ تعلق نگرفت وچند بار قول دادید ولی عمل نشد این حق الناس است چرا نمی دین اگر به خاطر قیامت هم بوده این حق الناس از گردن خود برداریدوآن را ادافرمایید دنیا فانی وقیامت الی ابد باقی

 • سلام. اینجانب با ۳۱ سال سابقه و فرهنگی هستم و عضو بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی می باشم. آیا اینجانب بازنشستگی کشوری محسوب می شوم؟؟؟؟

  • نویسنده

   همانگونه که اعلام فرمودید چنانچه مشترک صندوق تامین اجتماعی باشید لذا دیگر ارنباطی باصندوق بازنشستگی کشوری ندارید.

 • سلام امور محترم اداری لطفادرخصوص بی مهری که درحق بازنشستگان ۹۸/۷/۱صورت گرفته پیگیری نمایید از نظر پاداش حدود ۲۰ میلیون با همکارن ۹۸/۷/۲ پاداشمان تفاوت دارد زیرا برای آنها رتبه بندی اجراشد آیا یک روز باعث اینهمه تفاوت میشود وآیا این موضوع عادلانه است لطفا اگر به مسولان دسترسی دارید پیگیری نمایید خداوند اجرتان دهد

 • با سلام و عرض ادب
  با توجه به صحبت آقای نوبخت بنده بازنشسته ۹۸/۷/۵ با مدرک لیسانس آموزش ابتدایی با سمت معاون پرورشی مدرسه با سابقه ۳۰ سال تمام خواستم ببینم در داخل کدام گروه ۲۰گانه شغلی قرار می گیرم ؟
  بسیار سپاسگزارم.

 • سلام خدمت همه بازنشستگان محترم
  بنده با ۳۰سال خدمت در آبان ۹۸ بازنشسته شدم کارگزینی اداره حکم رتبه بندی را اجرا کرده و مهر را به حساب بازنشستگی به عنوان مقرری ماه اول واریز کرده ولی صندوق بازنشستگی حکمی صادر نمیکند وطبق همان حکم قبل از رتبه بندی , حقوق را واریز میکنه !!!! نمیدونم چطور باید پیگیری کنم ؟؟

 • سلام خدمت امور اداری لطف کنید به سوالات ازنشستگان ۹۸/۷/۱ هم جواب بدهید چندین سوال در مورد رتبه بندی بازنشستگان اول مهر ۹۸ شده اما دریغ از یک جواب وپیگیری آنها اساد ارجمند می دانیم سرتان شلوغ وکارتان زیاد اما بازنشستگان ۹۸ را هم اینقدر منتظر نفرمایید از سعه صدرتان سپاسگذارم

 • سلام لطفاً امور اداری محترم سوالات مابازنشسته های قبل از مهرماه سال ۹۸ را در خصوص رتبه‌بندی انعکاس وجواب قانونی و قانع‌کننده بدهند می دانیم زحمت شما را,اجرتان با خدا.

 • باسلام وعرض ادب
  آقای نوبخت بااین همه تبلیغ دررسانه ها که اعلام کردندو می کنندمیزان افزایش حقوق بازنشسته ها بااعتبار اختصاص یافته با همسان سازی وافزایش۱۵درصدی بطور میانگین ۸۰۰هزاربه حقوق بازنشسته ها اضافه خواهدشدبرای اینجانب باحکم حقوقی( ۳۷۰۰۰۰۰هزار)فقط۱۵درصدافزایش اعمال شده ودرحکم اینجانب عددهمسان سازی صفردرج شده استدعا دارددراین موردوچگونگی محاسبه اطلاع رسانی کامل شود.
  ممنون ازپاسخگویی اموراداری محترم

  • نویسنده

   همسان سازی بازنشستگان برابر جدول گروههای شغلی و سوابق خدمت و مدیریت می باشد.
   هر ردیف جدول عدد خاصی دارد که در ضریب ضرب می شود.

 • سلام. با توجه به حکم سال۹۹ که صادر شده است. آیا فقط همین ۱۵ درصد افزایش را شامل میشه؟ظاهرا برای همه ۱۵ درصد زده اند.
  حکم قبلی من ۴۴۰۰ تومان بوده است. ممنون

 • جناب آقای حاج بابایی سلام قول رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول و اول مهر ۹۸ را دادند نه تنها آن را اجرا نکردند در همسان سازی حقوق ۹۸ حتی یک ریال به بازنشستگان ۹۸ اضافه نشد و فقط ۱۵ درصد را برای بازنشستگان ۹۸ اجرا کردند داد را به کی بگیم وگناه ما که ۹۸ بازنشست شدیم چیه لطف کنید دلسوزانه پیگیری فرمایید از لطفتان سپاس گذاریم

 • جناب آقای نوبخت سلام قول رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول و اول مهر ۹۸ را دادید نه تنها آن را اجرا نکردید در همسان سازی حقوق ۹۸ حتی یک ریال به بازنشستگان ۹۸ اضافه نشد و فقط ۱۵ درصد را برای بازنشستگان ۹۸ اجرا کردید داد را به کی بگیم وگناه ما که ۹۸ بازنشست شدیم مگر مازن وبچه نداریم مشکلات وبدهی وپسر ودختر دم بخت نداریم هزینه دانشگاه و هزاران مشکل دیگر نداریم چرا اینقدر مارا با این همه بی مهری مورد آزار روحی قرار میدهید چیه لطف کنید دلسوزانه پیگیری فرمایید ممنون

 • باسلام خدمت اموراداری محترم
  علت عدم همسان سازی ورتبه بندی برای بازنشستگان یکم مهر۱۳۹۸چیست؟
  درحالیکه کارگزینی منطقه همسان سازی برای بازنشستگان بعدازدوم مهررامانندرتبه بندی اعمال کرده اند پس تکلیف ماچیه؟کسی هم پاسخگونیست.
  لطفاشما دراین مورداطلاع رسانی نمایید.
  باتشکراززحمات شما

 • آیا مقرری های ماه اول افزایش های حقوق دوران شاغلی هم جزو کسور بازنشستگی محسوب میشود و در حقوق بازنشستگی تاثیر دارد؟؟؟؟

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی